NDODH EDHE KËSHTU/ Nisin largimet, shpërndahet ekipi i Besëlidhjes

Shpërndahet Besëlidhja. Të martën e 10 majit 2022, skuadra nisi zyrtarisht pushimet verore. Se sa do të zgjasin, kjo nuk dihet. Vendimi do t’i takojë presidencës, pasi të mësohet se kur do të nisë sezoni 2022-2023. Ky do të jetë...

EKSKLUZIVE/ Eridon Qardaku: Bylis është në bisedime me dy ekipe për të ardhmen time

Kete fundjave, Bylisi kurorezoi ngjitjen ne Abissnet Superiore per vitin e ardhshem. Kete sezon, mallakastriotet e mbyllen me 22 fitore, 3 barazime dhe 5 humbje, me nje golavarazh 51-18. Keshtu, cdo gje duket se ka funksionuar me se miri te...

Flamurtari ‘pazar” në Shkodër, Vlonjatët në bisedime me futbollistin e Vllaznisë

Flamurtari e ka marrë më shumë se seri ozisht merkaton. Ende pa u mbyllur kampionati, ata nisën me negociatat dhe tani e kanë një listë të gjatë dëshirash. Plani i Sinan Idrizit është ngjitja direkte në elitë, ndaj nuk...

Kryebashkiaku i Pukës: FSHF për Kokëdhimën prishi garën. Në trysni prej 12 muajsh

Tërbuni mposhti 2-0 Korabin në javën e 30-të dhe zyrtarisht blindoi “play off”-in. Tashmë kanë edhe një shans për të kapur elitën, ndonëse rrugëtimi kalon nga tri ndeshje shtesë. Pengesa e parë quhet “Apolonia”, finale që do të luhet në...

Tre ish- futbollistë të Vllaznisë ngjiten në Superligë me Erzenin e Shijakut

Bylis siguroi ngjitjen ne Kategorine Superiore fale edhe kontributit te pese futbollisteve shkodrane qe jane pjese e tij te cilet e ndihmuan ate te arrinte kete objektiv. Por nga ana tjeter, ngjitjen ne Superlige e ka siguruar edhe nje ekip...

Presidenti i Tërbunit akuza atij të Apolonisë: Kryetrafikanti Kokëdhima. Dua vetëm fitoren ndaj Fierit,...

Tërbuni arriti të mposhte pak ditë më parë Korabin me rezultatin 2-0 në javën e fundit të Kategorisë së Parë. Skuadra pukjane e mbylli kampionatin në vendin e 5-të dhe tani do të përballet me Apoloninë në fazën Play...

5 shkodranë kampionë me Bylisin, por cila do jetë e ardhmja e tyre?

Diten e djeshme jane luajtur ndeshjet e javes se fundit te kategorise se pare dhe ne Ballsh eshte luajtur sfida Besa- Bylis (3-2). Menjehere pas perfundimit te saj eshte zhvilluar edhe ceremonia e ndarjes se medaljeve si dhe e...

Tërbuni mund Korabin dhe shkon në play-off

Terbuni i Pukes ka bere detyren dhe e ka fituar ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit duke siguruar perfundimisht fazen play-ff te tij. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne stadiumin "Ismail Xhemali" te Pukes, vendasit...

Vazhdon estrada! Tifozët e Tomorit me akuza për ekipin e tyre: Bëhemi qesharak për...

Tomori u mposht pak ditë më parë me rezultatin 4-3 nga Turbina në transfertë. Sfida e parafundit në Kategorinë e Parë prodhoi 7 gola dhe të gjitha u shënuan në pjesën e dytë. Një fitore e rëndësishme për skuadrën nga...

Estradë! Butrinti akuzon Bylisin për komplot: E kishim lënë ndeshjen barazim, ata na dolën...

Bylis-Butrinti ishte një nga ndeshjet e javës së parafundit të Kategorisë së Parë që u zhvilluar dje në Ballsh. Sfida u mbyll me rezultatin 4-3 për ballshiotët që fituan kështu titullin, ndërsa nga krahu tjetër, Butrinti ra zyrtarisht në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR