Supersfida Dinamo-Vllaznia në ‘Asllan Rusi’, shkodranët triumfojnë në kryeqytet

Në "Asllan Rusi" pasditen e sotme u luajt ndeshje Dinamo-Vllaznia për javën e katërt të Superligës së Bastebollit për Meshkuj. Shkodranët triumfuan 64-78, në një sfidë ku të dyjat skuadrat dhanë maksimumin. Ekipi shkodran ishte disi më lart, duke...

Vllaznia dy humbje brenda tre ditësh ndaj Kamzës

Brenda tre ditëve, Kamza e mund dy herë Vllazninë e basketbollit të meshkujve. Pas asaj të së mërkurës në Shkodër për kampionat, e ka mundur edhe mbrëmjen e së shtunës në Durrës në ndeshjen e vlefshme për Ligën Unike....

Vllaznia gabon në shtëpi. E mund Kamza pa vështirësi

Pas dy fitoreve ne dy javet e para ndaj rivaleve me te forte, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte ndalur mbremjen e sotme nga Kamza brenda ne "Qazim Dervishi". Ne fakt sipas kalendarit, ndeshja duhet te ishte luajtur ne Kamez,...

VIDEO/ Milatoviç: Jam i zhgënjyer me ekipin tim në pjesën e dytë

Vllaznia e nisi me humbje aventuren e saj ne Ligen Unike te ketij sezoni, pikerisht ne perballjen ndaj Golden Eagle Ylli, e cila u luajt ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe perfundoi me fitoren e kesaj te fundit...

VIDEO/ Vllazninë ‘e mbajnë gjunjët’ vetëm 28 minuta. Mundet nga Golden Eagle Ylli

Vllaznia ne basketboll per meshkuj e ka nisur me humbje Ligen Unike te ketij sezoni. Ne ndeshjen e pare te saj, ate te luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi", ekipi shkodran eshte mundur me rezultatin...

Milatoviç: Titulli i 10-të kampion i Vllaznisë? Do dëshiroja tre rradhazi

Starti i kampionatit per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise ka qene i shkelqyer teksa ka mundur ne dy javet e para dy rivalet e saj kryesore. Fillimisht ne kryeqytet javen e kaluar ekipin e Tiranes, ndersa mbreme ka...

Pas Tiranës, Vllaznia mund edhe Teutën pretendente. Është e para në renditje

Pas Tiranes, Vllaznia e basketbollit te meshkujve mund nje tjeter rival si Teuta dhe kryeson e vetme renditjen e kampionatit. Ndeshja ndaj durrsakeve eshte luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe eshte dominuar thuajse gjate te...

Liga Unike hedh shortin, Vllaznia pret Yllin në Shkodër në fundjavë

Tashmë gjithçka është gati për edicionin e dytë të Ligës Unike, kompeticionit të përbashkët të basketbollit me skuadrat më të mira nga Shqipëria dhe Kosova. Pasi zhvilloi edicionin e parë në kohë të reduktuar dhe në formatin “Final 4” te...

Në Shkodër fitues i Superkupës Mbarëkombëtare është Golden Eagle Ylli

Golden Eagle Ylli ka fituar Superkupën Mbarëkombëtare, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 76:67 (17:16, 23:14, 15:18, 21:19). Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë dhe kjo u karakterizua gjatë gjithë çerekut të parë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të...

VIDEO/ Rashica ka një kritikë për ekipet shqiptare: Jo kaq shumë të huaj!

Prishtina ia doli te fitoje ndaj Vllaznise ne gjysmefinalen e Superkupes Mbarekombetare dhe neser do te diskutoje finalen po ne Shkoder ndaj Golden Eagle Ylli. Zevendestrajneri i kesaj skuadre Andin Rashica duke folur per mediat pas ndeshjes, ka dhene edhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR