Vllaznia e meshkujve mundet në Durrës nga Teuta

Teuta fitoi kryendeshjen e javës, teksa mposhti Vllazninë në Durrës në shifrat 83-74 (24-18, 19-17, 16-19, 24-20). Pritej një ndeshje e fortë dhe ashtu ndodhi, edhe pse bregdetarët e udhëhoqën rezultatin që prej fillimit të takimit. Teuta e fitoi çerekun e...

Yllson Dervishi dhe Veton Gjeçaj, basketbollistët e së ardhmes për Vllazninë

Vllaznia U18 është eleminuar nga çerekfinalet e kampionatit kombëtar. Ndeshjen çerekfinale ata e humbën ndaj Teutës, me vetëm një pikë diferencë. Megjithatë, kuqeblutë kanë bërë një sezon dominues, teksa ky sezon i tyre është mbyllur me 9 fitore, dhe 5...

‘Habit’ basketbollistja shkodrane që luan me bardheblutë: Jam tifoze e Tiranës dhe s’e ndiej...

Ndodh edhe keshtu. Mirela Lugaj, basketbollistja shkodrane e Tiranës tregon se është një tifoze bardheblu edhe në futboll. E ftuar në Ora Sport, Lugaj ka habitur disi moderatorët e emisionit për faktin se bën tifo me Tiranën, ndërsa ajo...

VIDEO/ Petrit Osmani rikthehet pas 10 vitesh në Shkodër: Emocione të jesh sërish në...

Në sportin e basketbollit në Shkodër ka me dhjetëra emra të shquar, të cilët kanë kontribuar për Vllazninë dhe për këtë qytet. Ka patur edhe prej atyre që kanë dhënë një kontribut të madh edhe si sportist, por edhe...

VIDEO/ Bekteshi: Ta fillosh karrierën si trajner me një fitore ndaj Tiranës, s’ ka...

Këtë javë, Vllaznia në basketboll për meshkuj arriti të merrte një fitore 82-63 në shtëpi përballë Tiranës. Kështu, në këtë takim debutoi me fitore edhe trajneri i ri i Vllaznisë, Damian Bekteshi. Pas ndeshjes, në një intervistë për mediat, Bekteshi...

Sjellja jokorrekte e policisë, ‘Vllaznit Ultras’ refuzojnë të ndjekin ndeshjen e basketbollit Vllaznia- Tirana

Vllaznia në basketboll për meshkuj luajti mbrëmjen e sotme, sfidën e rradhës së kampionatit ndaj Tiranës. Takimi u zhvillua në “Qazim Dervishi” dhe shkodranët fituan 82-63. Megjithatë, jo gjithçka ka shkuar mirë, pasi tifozët ultras të Vllaznisë kanë bojkotuar sfidën...

Bekteshi e nis me ‘këmbë të mbarë’. Vllaznia mund pastër Tiranën

Ndonese me nje trajner- lojtar ne pankine, ndonese vinte pas dy humbjesh me skuadrat e vendeve te fundit te renditjes, Vllaznia e basketbollit te meshkujve "i ka treguar dhembet" sonte ekipit kryesues te kampionatit- Tiranes. Ne ndeshjen e luajtur ne...

Nesër Vllaznia- Tirana, ja kush do t’i drejtojë kuqeblutë në pankinë

Vllaznia do të luajë ditën e nesërme kundër Tiranës, ndeshje e vlefshme në basketboll për meshkuj. Ndryshe nga javët e tjera, kur Vllaznia e basketbollit të meshkujve i ka luajtur ndeshjet kryesisht të shtunave, këtë herë ajo do të...

Basketbollistët e rinj të Vllaznisë shumë pranë kalimit në gjysmëfinale

Vllaznia e te rinjve ne basketboll ka bere nje hap shume te rendesishem per kalimin ne gjysmefinale te kampionatit. Ajo e ka fituar ndeshjen e pare ne Durres ndaj Teutes dhe te dielen do te kerkoje ta munde serish...

Vllaznia në kërkim një trajneri të ri. Skuadra për momentin në ‘komandën’ e Bekteshit

Vllaznia në basketboll pritet të ketë një trajner tjetër së shpejti, pasi ish-trajneri Fabian Gjuka dha dorëheqjen nga drejtimi i ekipit. “Shkodra Sport” mëson se drejtuesit shkodranë vijojnë bisedimet me trajnerë të ndryshëm, megjithatë akoma nuk ka asgjë konkrete. Ndërkohë, prej...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR