BASKETBOLL/ Vllaznia e meshkujve e nis me fitore kampionatin, fiton lehtësisht ndaj Skënderbeut

0
Mes problemesh dhe mungesash lojtareve me pervoje, Vllaznia e basketbollit te meshkujve e ka nisur me fitore kampionatit, madje me fitore te thelle teksa ka mundur me shifrat 98-47 ekipin e Skenderbeut. Takimi eshte luajtur pasditen e sotme ne pallatin...

Besëlidhja e nis si pretendente, fiton 90-67 Teutën brenda në Durrës

0
Beselidhja ne basketboll per meshkuj e ka nisur edhe kampionatin me fitore. Pas suksesit ne Kupen e Federates ku u shpall fitues, ekipi lezhjan pasditen e sotme ka luajtur ne Durres ndaj Teutes ndeshjen e pare te kampionatit te...

Ish- trajneri i Vllaznisë merr drejtimin e ekipit të Elbasanit

0
Ish- trajneri i Vllaznise ne basketboll per meshkuj Fabian Gjuka eshte rikthyer te drejtoje serish nje skuader ne basketbollin shqiptar. Behet fjale per ekipin e Elbasanit qe do te marre pjese ne Superligen e ketij sezoni. Gjuka ka drejtuar Vllaznine...

Kryebashkiaku Ndreu pritje të veçantë për Besëlidhjen e basketbollit pas suksesit në Kupën e...

0
Suksesi i Beselidhjes ne Kupen e Federates Shqiptare te Basketbollit kur arriti te munde ne finale ekipin e Tiranes dhe te shpallet fitues i ketij trofeu, nuk ka kaluar pa u festuar ne Lezhe. Pikerisht per kete arsye, diten e...

BASKETBOLL/ Hidhet shorti i kampionatit. Vllaznia e meshkujve pret Skënderbeun, femrat luajnë ndaj Teutës

0
Ende nuk ka nje date te sakte, por thuhet se do te fillojne se shpejti, megjithate diten e djeshme Federata Shqiptare e Basketbollit ka hedhur edhe shortin e kampionateve kombetare si te meshkujve ashtu edhe te femrave. Femrat e Vllaznise...

Vjen trofeu i parë sezonal për Besëlidhjen e Afrim Bilalit. Mund Tiranën dhe fiton...

0
Beselidhja ne basketboll per meshkuj fiton trofeun e pare sezonal, ate me te "voglin", te Kupes se Federates Shqiptare te Basketbollit. Lezhjanet kane mundur ne finalen e ketij kompeticioni ekipin e Tiranes me rezultatin 100-86. Ndeshja eshte luajtur pasditen e...

Sot finalja e Kupës së Federatës, Besëlidhja synon fitoren e trofeut ndaj Tiranës

0
Kupa e Federatës Shqiptare të Basketbollit do të zhvillojë sot finalen e meshkujve.Përballë do të jenë Besëlidhja dhe Tirana, takim që do të startojë në orën 17:00 në pallatin e sportit “Dhimitraq Goga”. Lezhjanët e Afrim Bilalit kaluan në...

Besëlidhja mund me 42 pikë diferencë Partizanin dhe kualifikohet për në finale të Kupës...

0
Beselidhja e basketbollit te meshkujve e ka nisur mbare sezonin e ri duke fituar ne ndeshjen gjysmefinale te Kupes se Federates Shqiptare te Basketbollit. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e thelle 108-66 ndaj ekipit te Partizanit. Perballja...

Basketbollisti amerikan Sabb nuk humb kohë. Nis menjëherë stërvitjen me Vllazninë

0
Ka mberritur te dielen ne Shkoder ndersa paraditen e se henes ka qene menjehere ne fushen e stervitjes per te zhvilluar seancen e pare. E kemi fjalen per basketbollistin amerikan Craig Lamont Sabb. Siç ka bere te ditur gazeta "Shkodra...

EKSKLUZIVE/ Vllaznia merr një basketbollist amerikan në prag të kampionatit të ri

0
Lajme te mira per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise. Mes shume veshtiresish, drejtuesit e tij kane arritur te marrin nje basketbollist te huaj. Ai ka mberritur sot ne aeroportin e Rinasit dhe eshte nisur menjehere me pas...