Flet amerikani i sapoardhur te Vllaznia, Mckyron: Gati për aventurën kuqeblu

0
Ashtu siç kemi bere te ditur, prej dy ditesh eshte bashkuar me ekipin e basketbollit te Vllaznise edhe amerikani Endrel Mckyron, i cili është vendosur menjëherë në dispozicion të trajnerit Damian Bekteshi. 25-vjeçari, 192 cm, i cili aktivizohet në...

BASKETBOLL/ Vllaznia ndërhyn sërish në merkato, merr edhe një tjetër amerikan

0
Humbja me Kamzen javen e kaluar tregoi se Vllaznia do te kishte jo pak probleme edhe ne sezonin e ri i cili duket shume me i veshtire ngaqe te gjithe ekipet kane bere perforcime. Pikerisht per kete arsye, drejtuesit...

BASKETBOLL/ Hidhet shorti i kampionatit U16 për djem, pjesmarrëse edhe Vllaznia

0
Pak dite me pare eshte hedhur edhe shorti i kampionatit U16 per djem ne basketboll. Drejtuesit e Federates kane konstatuar nje pjesmarrje te madhe te ekipeve ne edicionin e ri, plot 22 te tilla. Ky eshte nje tregues qe...

VIDEO/ Besëlidhja e basketbollit nuk ndalet. Mund Fierin me 45 pikë diferencë

0
Beselidhja ne basketboll per meshkuj ka marre pasditen e sotme edhe fitoren e katert ne po kaq ndeshje te luajtura ne kampionat. "Viktima" e rradhes per te ka qene ekipi Fieri Basket. Ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e...

BASKETBOLL/ Vllaznia e femrave mundet nga Partizani, por Bernada Rreshpja është pikëshënuesja më e...

0
Vllaznia e basketbollit te femrave ka pesuar nje tjeter humbje ne kampionat. Pas asaj te javes se kaluar ndaj Flamurtarit ne Shkoder, dje eshte mundur edhe nga Partizani ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" te kryeqytetit. Ajo qe e ka...

BASKETBOLL/ Besëlidhja e Afrim Bilalit nuk ndalet, fiton lehtësisht edhe me Flamurtarin

0
Beselidhja e basketbollit te meshkujve merr edhe fitoren e trete ne kampionat. Mbremjen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e thelle 112-75 ekipin e Flamurtarit, ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" te kryeqytetit. Lezhjanet e...

VIDEO/ Trajneri Gjeçaj: Përgëzoj vajzat për lojën ndaj Flamurtarit dhe njëkohësiht u kërkoj falje

0
Vllaznia e basketbollit te femrave ka bere nje prezantim shume te mire diten e djeshme ndaj kampioneve ne fuqi te vendit, lojtareve te Flamurtarit dhe per 35 minuta kane luajtur si te barabarta ne parketin e pallatit te sportit...

VIDEO/ Trajneri Bekteshi pas humbjes me 40 pikë ndaj Kamzës: Ishte një ditë ‘jo’...

0
"E kishim pergatitur ashtu si duhet kete ndeshje, por nuk na ecen shume gjera. Kishim probleme ne mbrojtje dhe atyre iu shtuan edhe ato ne sulm. Une dua te pergezoj ekipin e Kamzes sepse kane nje ekip me solid...

VIDEO/ Vllaznia e femrave reziston 35 minuta ndaj kampioneve të Flamurtarit

0
Ka bere nje ndeshje te mire, ka luajtur si e barabarte per rreth 35 minuta por ne fund eshte mundur nga Flamurtari kampion ne fuqi i vendit. Vllaznia e basketbollit te femrave sot ka patur nje prove te veshtire...

VIDEO/ Mbrëmje për t’u harruar, Vllaznia e meshkujve zhgënjen duke humbur me 40 pikë...

0
Ndryshe nga nje jave me pare kunder Teutes, Vllaznia e basketbollit te meshkujve sonte ka zhgenjyer teresisht ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te luajtur ndaj Kamzes ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" duke humbur me rezultatin e...