‘Abissnet Superiore’ për femra/ Luhet java e parafundit, spikat takimi Apolonia – Vllaznia

0
Java e 17-të e kampionatit “Abissnet Superiore” për vajza do të luhet e ndarë në tre ditë, duke nisur sot me takimin e parë, Laçi – Partizani. Të kuqet e Partizanit do të udhëtojnë drejt Laçit, në një sfidë...

‘Final 4’ edhe për kampionatin e femrave. Ja si do të funksionojë skema

0
Formula “Final 4”, risia e FSHF-së në këtë edicion futbollistik nuk do të aplikohet vetëm në kampionatin “Abissnet Superiore” për djem, por edhe në kampionatin e vajzave. Kur kanë mbetur edhe dy javë nga epilogu i këtij sezoni futbollistik...

VIDEO/ Trajneri Leka: 4-0 ndaj Tiranës? Nuk jam i kënaqur, fitorja duhej të ishte...

0
Vllaznia e femrave beri "detyren" dje duke fituar ndaj Tiranes me rezultatin e paster 4-0 dhe kesisoj vazhdon te kryesoje e vetme renditjen dy jave para fundit te fazes se dyte te kampionatit. Por pavaresisht fitores, trajneri Nikolin Leka...

Vllaznia e femrave mund 4-0 Tiranën dhe i tregon si ‘organizohet’ një ndeshje

0
Vllaznia e femrave jo vetem ka mundur me rezultatin e paster 4-0 ekipin e Tiranes, por edhe i ka treguar asaj se çfare do te thote fair- play dhe organizim model i ndeshjes, duke e lene menjane historine e...

VIDEO/ Presidenti Matija: Sherri i ndeshjes në Tiranë? Nesër histori tjetër, Shkodra i mikëpret...

0
Vllaznia- Tirana per femra eshte sfida e shumepritur qe do te luhet neser ne stadiumin "Loro Boriçi" ne kuadrin e javes se 15-te te kampionatit. Kur e permendim kete çift shumekush e ka ende ne mendje sherrin e madh...

Kampionati i femrave, Vllaznia pret të dielën Tiranën në ‘Loro Boriçi’

0
“Abissnet Superiore” për vajza do të rikthehet këtë fundjavë, pas shkëputjes disa ditore për shkak të angazhimit të futbollisteve me ekipet Kombëtare A dhe U-19 në kompeticionet europiane. Sfida e parë e javës së 16-të është Skënderbeu – Kinostudio. Kjo...

Kombëtarja e Grimës fiton 2-0 kundër Estonisë, siguron tri pikët e para

0
Shqipëria e vajzave mori tre pikët e para në edicionin e ri kualifikues, pasi triumfoi në “Air Albania” ndaj Estonisë me rezultatin 2-0. Golat e këtij takimi i shënuan Fortesa Berisha në minutën e 31-të të pjesës së parë dhe...

Shqipëria e femrave nesër përballet me Estoninë, hyrja në ‘Air Albania’ do të jetë...

0
Shqipëria e vajzave ka nisur përgatitjet në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese ndaj Estonisë, e vlefshme për Kampionatin Europian “Zvicër 2025”. Skuadra kuqezi është stërvitur pasditen e sotme në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit”. Departamenti i Komunikimit në FSHF...

VIDEO/ Shqipëria U19 e Krepit fiton 7-0 edhe ndaj Lihtenshtejnit

0
Shqipëria U19 në futboll për femra, e cila drejtohet nga Kreshnik Krepi, ka marrë fitoren e dytë në raundin e dytë të kualifikueseve të Kampionatit Europian 2024. Bëhet fjalë për Ligën B, ndërsa përballë vajzave kuqezi ka qenë Lihtenshtejni. Në...

Goli i Luçije Gjinit nuk mjafton, Shqipëria humbet 1-2 ndaj Luksemburgut

0
Kombetarja e femrave e ka nisur me humbje serine e ndeshjeve kualifikuese te "Euro 2025". Ajo ka luajtur mbremjen e sotme ne Luksemburg ndaj skuadres vendase teksa eshte mundur me rezultatin e ngushte 2-1. Madje vendaset golin e fitores...