Të dielën çerekfinalet e kthimit të Kupës së femrave, Vllaznia luan në Gramsh

0
Do të luhen këtë të diel ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për vajza, nga ku do të njohim dhe katër skuadrat gjysëmfinaliste të edicionit të 15-të të këtij kompeticioni. Ndeshja e parë e së dielës...

Flet anëtari i Bordit të Gallatasarajt, Aral: Me Doçin shpresojmë të shënojmë golat që...

0
Pas shume tentativash, Gallatasaraj ia ka dale te binde golashenuesen me te mire te kampionatit shqiptar- Megi Doçin, per te firmosur me ta. Klubi i njohur turk synon titullin kampion kete sezon dhe per momentin ndan vendin e pare...

EKSKLUZIVE/ Megi Doçi për ‘Shkodra Sport’: Gallatasaraj, një sfidë ndaj atyre që nuk besuan...

0
Lajmi i ditës së sotme në mediat sportive shqiptare padyshim ka qenë ai i firmosjes të sulmueses së Vllaznisë Megi Doçi me skuadrën e njohur turke Gallatasaraj. Kjo e fundit në fakt që prej verës kishte insistuar shumë për...

ZYRTARE/ Megi Doçi lë Vllazninë dhe fimos me Gallatasarain

0
Futbollistja me e mire e Shqiperise Megi Doci, nga sot eshte zyrtarisht pjese e skuadres se njohur turke, Gallatasarai. Gazeta ‘Shkodra Sport’ meson se mes dy klubeve, Vllaznise dhe atij turk, eshte arritur marreveshja per transferimin e kesaj futbollisteje. Ne...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia e femrave fiton 2-0 ndaj Gramshit

0
Vllaznia e femrave ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj ekipit te Gramshit ne ndeshjen e pare çerekfinale te Kupes se Shqiperise. Ajo eshte luajtur mesditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Te dy golat e kesaj ndeshje jane shenuar...

Kupa e Shqipërisë për femra, Vllaznia luan ndaj Gramshit në çerekfinale

0
Pas mbylljes së fazës së parë të kampionatit të vajzave në muajin dhjetor, më 14 janar rikthehet Kupa e Shqipërisë për këtë kategori. Ashtu sikurse edhe vitin e kaluar, sipas skemës së re, në këtë kompeticion do të marrin...

FANTASTIKE/ UEFA publikon renditjen e re për klubet: Vllaznia e femrave, e 34-ta në...

0
Institucioni i futbollit europian- UEFA ka publikuar sot renditjen e re per te gjithe klubet e futbollit te femrave te kontinentit tone. Ajo qe te bie ne sy ne kete renditje, eshte pozicioni i kampiones shqiptare- VLLAZNIA, ne nje...

Fajtorë se mbrojtëm veten? Te Vllaznia ‘qajnë’ e ‘qeshin’ me vendimin e sotëm të...

0
Vendimi i sotem i Komisionit te Disiplines per ta ndeshkuar Vllaznine e femrave me humbjen e ndeshjes ne tavoline ne shifrat 0-3 i ka çuditur te gjithe ne Shkoder. Sportdashesit me shume te drejte, e konsiderojne nje vendim dukshem...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ Disiplina ‘i shkakton’ humbjen e parë pas 11 vitesh Vllaznisë së femrave!!!

0
Kane provuar ta mundin ne fushen e lojes, me loje te drejte e te padrejte, por nuk ia kane arritur. E kemi fjalen per Vllanzine e futbollit te femrave. E kane provuar per 11 vite me rradhe por nuk...

‘Talenti i vitit’/ Klaudia Borci: E lumtur për çmimin e ‘Shkodra Sport’, sukseset me...

0
Nga Endri ÇINARI Klaudia Borçi ishte një nga talentet që u vlerësua në këtë fundvit për vitin që po lamë pas. Sulmuesja e ekipit të Vllaznisë për femra u vlerësua jo vetëm nga “Shkodra Sport”, por edhe nga FSHF në...