Futbolli sot në black-out, FSHF-ja me njoftim zyrtar

Federata shqiptare e Futbollit ka shtyrë gjitha ndeshjet e vlefshme për Kategorinë e Dytë dhe moshat, të cilat ishin në program për sot. Gjithçka është bërë me dije me anë të një njoftimi zyrtar. Moti i keq ka përfshirë gjithë...

Ndryshon orari, ja kur do të luhet ndeshja Vllaznia- Apolonia

Komiteti Teknik i Ekspertëve te Ministrise se Shendetesise, kane bere qe te kete ndryshime edhe ne oraret e zhvillimit te ndeshjeve te Kategorise Superiore te futbollit shqiptar. Keshtu, nga sa behet e ditur nga vete klubi shkodran, perballja e Vllaznise...

Analiza e Muçës: Vllaznia në një moment jo, Partizani i kompletuar

Shkëlqim Muça, i përhershmi i “Rubrika Sportive” në RTSH ka analizuar gjithçka që ka ndodhur në javën e 18-të në Kategorinë Superiore. Vllaznia-Laçi: Fitore e merituar e kurbinasve - Ndeshjen e fitoi skuadra që luaji më mirë. Vllaznia nuk kishte...

Katër afrime tek Tërbuni, synohet edhe mesfushori shkodran

Tërbuni është një nga skuadrat që në merkaton e janarit ka afruar lojtarë të cilët kanë eksperiencë edhe në Superiore. Duke nisur që nga porta, ku është afruar Elson Demi, portier me shumë eksperiencë nga Lezha. Samet Gjoka dhe Tedi...

Cungu: Vllaznisë nuk i ka dhuruar asgjë askush, është me meritë në krye

Ky sezon i çuditshëm i gjen ekipet pretendente jashtë ovjektivave të tyre, ndërsa kreun e ka marrë Vllaznia e Brdariç, që në fillim të kampionatit pak kush do e besonte këtë sukses të jashtëzakonshëm të tyre. Në një intervistë për...

Vllaznia- Tirana, finalja e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët

Vllaznia-Tirana për U-19 do të jetë finalja e Kupës së Shqipërisë pas ndeshjeve të zhvilluara dje në kompleksin e Pezës. Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i të rinjve për gjysmëfinalen, ka dhuruar emocione të mëdha. Bardheblutë ia kanë dalë të kualifikohen...

Opinion nga Ridvan Tula/ Vllaznia kampione në kohën shtesë…

Në dukje një fenomen që vlen vetëm për statistikë, por po të bësh një analizë të thellë shkencore është shumë më tepër. Në tërësinë e vlerave psiko-motorike të ekipit në përgjithsi apo të individit në veçanti, "minutat shtesë". Të klasifikuara dhe...

Sinemati: Vllaznia e deritanishme ka qenë bindëse, ka qenë argëtuese

Në momente të caktuara ka qenë edhe kritik për Vllazninë, por duket se ecuria e sivjetme e ka bërë edhe atë për vete. E kemi fjalën për gazetarin e njohur Gëzim Sinemati. Gjatë një prononcimi të dhënë në emisionin "Procesi...

Adili: Edhe nëse mbesnim me 9 lojtarë, Teuta nuk na shënonte. Edhe sikur të...

Vllaznia ka mundur edhe Teuten ne ndeshjen e rradhes per kampionat dhe tashme i eshte shkeputur me 9 pike asaj ne tabelen e klasifikimit. Por nga ana tjeter, ka patur edhe mendime se shkodranet nuk e dominuan ndeshjen e se...

I pari me shifra të tilla në Instagram, Ronaldos nuk i afrohen as klubet...

Ka sukses në fushë, por ka sukses edhe në Instagram. Cristiano Ronaldo është njeriu më me shumë ndjekës në të gjithë botën, duke qenë gjithashtu i pari që arrin shifrën e 250 milionë ndjekësve në rrjetin social më të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR