E BUJSHME/ Struga Trim Lum mund ta luajë ndeshjen e play-off në ‘Loro Boriçi’

0
Struga Trim Lum pas fitores 3:1 në ndeshjen e parë ndaj kampionëve të Luksemburgut, Sëift Hesperange, është në rrugë të mirë të kaloj në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Do të ishte ky një sukses i jashtëzakonshëm për...

Golashënuesi i sezonit të kaluar te Vllaznia, mesfushori fiton formacionin në Rumani

0
Largimet tek Vllaznia kanë qenë të shumta në këtë merkato. Madje edhe nga futbollistë që kanë mbajtur peshën në sezonet e fundit. Një prej tyre është edhe Herald Marku. Mesfushori potent u largua nga Shkodra në fundin e sezonit...

Memelli: Hajdari nuk mund të quhet dështim. I duhet ende kohë të përshtatet

0
Vllaznia luajti dje miqesoren e rradhes, ate ndaj ulqinakeve te FK Otrant te cilen e fitoi me rezultatin 2-0 fale golave te shenuar nga Smajli ne pjesen e pare dhe Mala ne te dyten. Por ne ndryshim nga ndeshja e...

Dinamo largon trajnerin, ‘projektohet’ ish lojtari i njohur i Interit

0
Dritan Mehmeti me gjasë nuk do të jetë më trajner i Dinamos. Edhe pse nuk ka një zyrtarizim nga ana e Bluve të kryeqytetit, tekniku i njohur duket se i ka dhënë fund aventurës në krye të tyre. Siç raporton...

Besëlidhja kundër ndryshimit të strukturës së kampionatit, Lleshi: FSHB si pronë private!

0
ederata Shqiptare e Basketbollit, disa javë më parë ndërmori ndryshime të rëndësishme, duke nisur që nga formula e kampionatit, tashmë me një kategori të vetme, për të vijuar me rritjen e tarifave të regjistrimit të lojtarëve vendorë, deri te...

Marko Asensio shpjegon arsyen pse vendosi të transferohet te PSG

0
Marco Asensio iu bashkua këtë verë gjigantit francez Paris Saint Germain pas largimit nga Real Madridi si futbollist i lirë. Sulmuesi anësor ka zbuluar edhe arsyen pse vendosi të transferohet në Ligue 1, përkundër që ofertat nuk munguar nga La...

Mesfushori shkodran Klaudio Leka rinovon me Lirinê. Pjesê e saj edhe në Superligë

0
Pas nje sezoni te suksseshem, skuadra Liria e Prizrenit tashme do jete pjese e Superliges se Kosoves. Ajo arriti te fitonte me penallti kunder ekipit te Ferizajt duke kaluar keshtu ne eliten e futbollit kosovar ne sezonin e ri. ...

Vllaznia sot miqësore ndaj kampionëve të Malit të Zi

0
Vllaznia do te luaje mbremjen e sotme nje ndeshje miqesore. Perballe saj ne oren 20.00 do te jete ekipi kampion i Malit te Zi, Buduçnost dhe ndeshja do te luhet ne stadiumin "Loro Boriçi". Gazeta "Shkodra Sport" meson se ne...

ALMANAK/ Sot ditëlindja e Amarildo Belishës, një prej futbollistëve me më shumë ndeshje me...

0
Ne historine e futbollit shkodran ka patur shume lojtare qe kane lene gjurme. Dikush me golat e shenuar, te tjeret me pritjet e bera, nderhyrjet e veçanta, per grinten, karakterin e shume gjera te tjera. Ka patur edhe prej...

Xhaferi për skemën e re: Të mos anashkalohet ‘Loro Boriçi’, finalet jo vetëm në...

0
Presidentët e klubeve të Kategorisë Superiore janë mbledhur sot nga FSHF për të diskutuar rreth ndryshimeve të mundshme të formulës së kampionatit si në këtë sezon, ashtu edhe në ato pasardhës. Në mbledhje ka pasur shumë diskutime dhe duket...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëri- Hungari nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Shqipëri – Hungari është ndeshja e parë e Ligës së Kombeve në futboll për femra, që do të zhvillohet të premten në stadiumin “Loro...

HISTORI