Mungojnë detajet, por palët janë afër. Detyrimi nga Napoli vazhdon të bindë Antonio Conte të pranojë stolin blu. Sipas asaj që mësohet nga “Tuttomercato”, mungojnë vetëm detajet.

Klujbi napolitan ka ofruar një kontratë trevjeçare me 6.5 milionë euro në sezon plus bonuse.

Tymi i bardhë mund të mbërrijë në ditët në vijim, tashmë ish-trajneri i Juventus dhe Inter është një larg napolitanëve: