Nuk mund të ndalen polemikat për gabimin e arbitrimit të Anthony Taylor, gjyqtar i ndeshjes Spanjë-Gjermani. Një gabim i rëndë për kombëtaren gjermane, e cila u eliminua nga kampionati europian në çerekfinale.

Gazetat gjermane dhe jo vetëm ato vazhdojnë të flasin për episodin vendimtar: arbitri nuk ka fishkëllyer një penallti të pastër në favor të gjermanëve për një goditje me dorë në zonë nga mbrojtësi spanjoll Cucurella.

Sipas asaj që raportohet nga gazeta gjermane Bild, arbitri do të duhej të merrej edhe me Sandro Wagner, zëvendësin e trajnerit Nagelsmann. Ish-lojtari i Bayernit dyshohet se hyri në dhomën e zhveshjes së arbitrit menjëherë pas ndeshjes: fjalë të forta, ofendime dhe britma fluturuan.

Por nuk mbaron këtu. Gjithashtu sipas Bild, Anthony Taylor do të ishte shoqëruar jashtë stadiumit dhe më pas do të ishte larguar me një furgon pa dhënë asnjë deklaratë në lidhje me penalltinë e shumëpërfolur që nuk u akordua. Asnjë lloj shpjegimi, vetëm heshtje dhe një arratisje e vërtetë për të shmangur përplasjet me tifozët.