Flamurtari është pa trajner, por kjo nuk i ka ndaluar drejtuesit të bëjnë merkato. Pavarësisht kësaj, krerët e klubit vazhdojnë punën me plotësimin e skuadrës.

Kështu sipas shtypi të shkruar bëhet me dije se drejtuesit kanë arritur marrëveshjen me Ardit Hoxhaj. Sulmuesi vlonjat pritet që gjatë kësaj jave të rikthet në Vlorë dhe të firmos kontratën me Flamurtarin dhe më pas të prezantohet.

29-vjeçari rikthehet të kuqezinjtë pas 4 sezonesh, teksa për herë të fundit mbajti veshur fanellën e kuqezinjve në sezonin 2019 – 2020.

Hoxhaj ka një eksperiencë të madhe në futbollin shqiptare dhe afrimi i tij është një vlerë e shtuar për Flamurtarin, që këtë sezon ëshë i “dënuar” për ngjitjen në Superiore.