Nico Williams e falënderoi Toni Kroosin për kontributin e tij në futboll. Legjenda e Real Madridit pritet të jetë çelësi për Gjermaninë në ndeshjen e tyre çerekfinale të Euro 2024 të premten, ku do të përballen me Spanjën.

“Ne të gjithë e njohim Kroosin, ai është një pasues i shkëlqyeshëm. Duket sikur ka sy në pjesën e pasme të kokës”, deklaroi Williams.

“Por e vërteta është se ai është një lojtar shumë i kompletuar. Ai do të duhet të vrapojë shumë në detyrat mbrojtëse (kundër nesh). Skuadra do të na falënderojë për këtë”, shtoi ylli i Furisë së Kuqe.

Gjermanët kanë treguar performancë të shkëlqyer në turne, duke fituar tri ndeshje dhe barazuar një nga katër ndeshjet e tyre. Antonio Rudiger, lojtar i Real Madridit, do të ketë detyrën të mbrojë kundër Williams dhe grupit të tij të sulmuesve spanjollë.

Për Kroosin, karriera e tij në futboll pritet të përfundojë kur të përfundojë ekipi kombëtar i Gjermanisë në këtë turne. Ai ka bërë një rrugë të jashtëzakonshme, duke u shndërruar në një figurë të rëndësishme në futboll. /Telegrafi/