Tek Burreli ka nisur puna për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri, por përpos afrimeve, nga rradhët e saj mund të ketë edhe “firo”. Një largim i rëndësishëm nga rradhët e Burrelit. Florenc Farruku nuk do të jetë më lojtari i Burrelit. Palët kanë ndarë rrugët mes tyre në këtë merkato.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi matjan nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Klubi e falenderon lojtarin për kontributin e dhënë.
Farruku ka dalë nga akademia e Burrelit dhe ka luajtur me të gjitha grupmoshat. Gjithë karrierën e tij Farruku e ka kaluar te Burreli.

“Klub Futboll Burreli njofton se lojtari @florenc_farruku i ka mbaruar kontrata dhe tani eshte lojtar lire. Farruku eshte lojtar qe ka dal nga akademia jone ku ka luajt me moshat U11 pastaj kaloj U15 ku aty doli kampion me moshat U17 dhe me pas kaloj U19 qe luajti gjate gjithe sezonin.

Kur ishte 17 vjeç arrite te firmoste kontraten e pare si profesionist me ekipin e pare dhe qe atehere Florenci ka qene pjese ekipit qe ka kontribuar shume ka qene golshenusi me mire ekipit.E falendojme Farrukun per kontributin qe ka dhene per ekipin ne keto 5 vite ishalla te ecen mbare ne aventuren e re sa ma larte”, ka shkruar Burreli.