Nevil Dede nuk do të jetë më trajner i Elbasanit në sezonin e ri në Superiore. Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi verdheblu përmes një postimi në rrjetet sociale.

Postimi i plotë

AF Elbasani deshiron te njoftoje te gjithe opinionin futbolldashes ne Elbasan per nderprerjen e bashkepunimit mes klubit dhe trajnerit Nevil Dede. Politikat dhe strategjia e klubit nuk u gjenden ne vija te perbashketa kooperimi me trajnerin dhe per rrjedhoje te dy palet dakordesuan nderprerjen e kontrates se perbashket.

AF Elbasani i percjell falenderimet me te sinqerta trajnerit per te gjithe kontributin e dhene sezonin e shkuar si trajner I skuadres ne permbushjen e objektivave dhe i uron suksese te metejshme ne karrieren e tij!