Denis Pjeshka ka vendosur qe ta vazhdoje karrieren e tij serish ne Vlore. Futbollisti shkodran ndjehet mire tek Flamurtari, skuader ku e kane vleresuar duke i dhene edhe shiritin e kapitenit dhe per kete arsye ka arritur akordin per te luajtur edhe nje sezon tjeter me kuqezinjte.

Lajmi eshte bere i ditur nga vete klubi vlonjat permes faqes se tij zyrtare ku shkruan:

“Denis PJESHKA rinovon zyrtarisht si futbollist i Flamurtari Football Club! Vazhdojme se bashku ne familjen kuqezi te Flamurtari F.C”.

Kujtojmë se shkodrani është bërë pjesë e vlonjatëve që në shtator të vitit 2021 dhe është kthyer në një pikë kyçe në formacionin e kuqezinjve. Në sezonin e fundit ka luajtur në 28 ndeshje dhe ka arritur të shënojë edhe 5 gola.

Denis Pjeshka eshte nje futbollisti i dale nga Akademia Vllaznia dhe perpos aktivizimit te tij me ekipin e pare te Vllaznise, ka provuar te luaje edhe ne Laç, tek Teuta, por duket se ka gjetur veten tek Flamurtari, skuader me te cilen do te luaje tani sezonin e tij te peste.