Tirana është shumë afër firmës me një mbrojtës francez. Bëhet fjalë për Mahamadou Dembele, cili sezonin e fundit luajti në Belgjikë.

25-vjeçari ka dalë nga akademia e PSG-së, ndërsa në Francë ka luajtur për ekipe si Troyes dhe Pau FC.

Bardheblutë kanë arritur marrëveshjen me lojtarin, i cili mbylli sezonin me RFC Seraing.

Lojtari ka qenë pjesë e të gjitha skuadrave kombëtare të Francës deri te U-21. Dembele pritet që shumë shpejt të konkretizojë gjithçka dhe të vihet nën urdhrat e Bledi Shkëmbit.