Kilië Mbape nuk po bën Europianin e ëndërruar dhe ashtu siç pritej

Sulmuesi francez sezonin e ri do të jetë tek Real Madridi, por nuk do të mbajë numrin 10 në fanellë atë që e ka kroati Luka Modriç.

Sipas asaj që raporton eksperti i merkatos, Fabricio Romano, Mbape ka vendosur kështu të kërkojë numrin 9, duke pritur kështu që numri 10 të lirohet në të ardhmen.

Pak si Kristiano Ronaldo në kohën e tij, i cili kur mbërriti në Spanjë numri 7 mbahej mjeshtri legjendar Raul.