Fernando Medeiros u largua nga Egnatia për të nisur një aventurë të re në Azerbajxhan. Ai është prezantuar tek klubi azer, Sumgayit FK.

Mesfushori ka nënshkruar një kontratë 2-vjeccare me të drejtë rinovimi edhe 1 vit.

28-vjeçari do të mbajë numrin 11 në skuadrën e re.

Rikujtojmë që braziliani ishte një pikë shumë e fortë për Egnatian duke kontribuar në fitimin e kampionatit shqiptare dhe Kupës.