Mesfushori i Real Madridit, Dani Ceballos thuhet se dëshiron të largohet nga Santiago Bernabeu këtë afat kalimtar veror. Sipas The Athletic, ylli spanjoll do të ketë kërkues të mjaftueshëm nëse përfundimisht zgjedh të largohet.

Sipas mediumit të lartpërmendur, ish-lojtari i Arsenalit po kërkon të largohet për shkak të mungesës së kohës së lojës. Ai i ka bërë të publike ndjenjat e tij për Los Blancos teksa kërkon lëvizjen përpara.

Ceballos e ka pasur të vështirë të depërtojë në mesfushën e Real Madridit, me lojtarë si Aurelien Tchouameni dhe Toni Kroos që luajnë në zonat qendrore. Në përgjithësi, 27-vjeçari filloi vetëm pesë ndeshje në La Liga në 20 paraqitjet e tij gjatë sezonit 2023/24, duke dhënë dy asistime.

Edhe pse besohet se Ceballos do të jetë në krye pas largimit të Kroos, këtë verë ai është në kërkim të një rrugëdaljeje. Megjithatë, Carlo Ancelotti ende dëshiron t’i mbajë shërbimet e lojtarit, gjë që mund ta bëjë më të vështirë për klubet e mundshme nënshkrimin e tij.

Për më tepër, Ceballos ka tri vjet të mbetura nga kontrata e tij aktuale me kryeqytetin spanjoll dhe nuk do të jetë një nënshkrim i lirë në asnjë mënyrë. Në përgjithësi ai ka luajtur 147 paraqitje në të gjitha garat për Real Madridin, duke shënuar shtatë gola dhe 14 asistime.Deri më sot, spanjolli ka arritur të fitojë trofeun e La Ligës dy herë dhe Ligën e Kampionëve tri herë, ndër të tjera trofe me Los Blancos. /Telegrafi/