Kanë luajtur shumë pak sëbashku megjithatë kanë lënë gjurmë. Vioresin Sinani dhe Hamdi Salihi janë dy ndër sulmuesit e spikatur të Vllaznisë pas viteve ’90. I pari jo më kot është edhe golashënuesi më i mirë në historinë e saj, ndërsa i dyti ka luajtur më shumë jashtë Shqipërisë, por gjithsesi ka lënë shenjë edhe në kampionatin tonë.

Goli që do ndiqni në videon e mëposhtme i përket kampionatit të sezonit 2003-2004. Dy kombinime me njëri-tjetrin të Sinanit me Salihin dhe topi përfundon në rrjetë.

Klas njëri, edhe më klas tjetri. Dy futbollistë që kanë shkruar historinë e Vllaznisë dhe padyshim që kanë një vend të rëndësishëm tek ajo. Dy sulmues kalibri te cilet me golat qe kane shenuar, i kane bere per vete te gjithe.

Lojtarë të tillë nuk po i vijnë më jo vetëm kësaj skuadre por edhe futbollit shqiptar. Pikërisht për këtë arsye, duhet të krenohemi me to. Vioresin Sinani dhe Hamdi Salihi jane vlera te Shkodres.
© shkodrasport.com