KRYESORE

Tragjedi: Ekzekutohet futbollisti 21-vjeçar pas sherrit në lokal

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme. Një futbollist 21-vjeçar është vrarë me plumb në kokë pas një konflikti në një lokal.Futbollisti Najee Ali Baker u gjet në gjendje të rëndë nga policia në rrugën “Winston-Salem State”, në...

Renato Malota, blerja më e rëndësishme e Vllaznisë në merkaton e janarit?

Ndër katër lojtarët që kanë ardhur tek Vllaznia gjatë merkatos së janarit, emri i cili po spikat më shumë për momentin është ai i mbrojtësit Renato Malota. Lezhjani jo vetëm ka arritur të ambjentohet shumë shpejt me pjesën tjetër...

Tre gëzime për mbrojtësin e talentuar të Vllaznia U-19

Momente të lumtura për mbrojtësin e djathtë të ekipit Vllaznia U-19 Elmir Lekaj. Brenda dy ditësh ai ka përjetuar tre gëzime që do t'i mbeten gjatë në mendje. Të parin e ka patur më 18 janar, teksa festoi 18...

Bayern Munich, gati oferta €100 milionë për Gareth Bale

Gareth Bale ka më shumë se një gjurmues. Klubet më të fuqishme në Europë janë në gjëndje alerti për të ndjekur nga afër dhe në vazhdimësi situatën e uellsianit te Real Madrid. Të gjithë e dinë se mes Bale...

Skandal në Angli, tifozi urinon te shishja e portierit

Në kategorinë e dytë angleze, të ashtuquajtur Championship, një tifoz i Middlesbrough me shumë mundësi do të dalë përpara gjyqit. Arsyeja? Nëse jeni duke ngrënë më mirë lexojeni më vonë…Tifozi akuzohet të ketë urinuar te shishja e ujit që...

Smajlaj-Tufi, dyshja e kampionëve tashmë larg njëri-tjetrit

Mbase ka kaluar në heshtje disi por në fakt ky është realiteti. Dyshja që punoi prej vitesh sëbashku dhe mes shumë përpjekjesh e sakrificash ia doli të jetë në elitën e atletikës europiane, tashmë nuk punojnë më me njëri-...

Merkato/ Një mbrojtës nga Flamurtari për Vllazninë B

Përveç largimeve nga Vllaznia B siç ishin ato të Demës dhe Erkoçeviq, tek kjo skuadër duket se do të ketë edhe afrime. Madje të lojtarëve cilësorë. Një prej tyre, pritet që t'i bashkohet ekipit në stërvitje ditën e nesërme...

Real i jep fund krizës me 3 dopieta, gjakoset Ronaldo

Më në fund, pas tre javësh zhgënjyese Real Madrid shijon një fitore në Bernabeu pasi ka mundur Deportivo-n me rezultatin e thellë 7-1. Në tre ndeshjet e fundit skuadra e Zidane kishte dy humbje dhe një barazim dhe një...

Zotëria 50 milionë euro po fluturon, por për ku?!

Talenti premtues i Bordeaux, braziliani Malcom, është fotografuar në një avion së bashku me të dashurën e tij Leticia Pereira, por nuk dihet se ku po udhëton çifti. Futbollisti, për të cilin Bordeaux kërkon 50 milionë euro, ka nisur...

Vllaznia e kishte në planet e saj por 18 vjeçari shkodran del në stërvitje...

Klubi i Partizanit duket se është orientuar plotësisht drejt afrimit të talenteve të reja dhe po insiston që të bëjë pjesë të skuadrës sa më shumë elementë cilësorë që kanë perspektivë për të ardhmen. I tillë është edhe 18-vjeçari...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR