KRYESORE

‘Vlahovic në shtrat me gruan e portierit të kombëtares’: skandali që trondit Serbinë! Sulmuesi...

Në orët e fundit në rrjetet sociale kanë nisur të qarkullojnë lajme për një flirt të supozuar në Serbi, ku Dusan Vllahovic dyshohet se ka pasur lidhje me gruan e portierit të dytë të Serbisë, Predrag Rajkovic. Personi në...

Trondit Ferit Rragami: ‘Në eliminatoret e botërorit të ’86-ës, kombëtarja i shiti ndeshjet, me...

Të humbësh mundësinë për të marrë pjesë në botëror, për një futbollist, është si t’i biesh me shkelm jetës. Ta dish që këtë mundësi ta kanë shitur, është sa e dhimbshme dhe absurde. Por për Ferit Ragamin, që të...

I papunë dhe i pastrehë, vdes në varfëri të tejskajshme ish-futbollisti brazilian

Shuhet në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Vasco de Gama, Valdiram Caetano de Morais. Ish-sulmuesi brazilian u gjet i vdekur në rrugët e Sao Paulos, në Brazil. Valdiram, i cili ka luajtur për një periudhë të shkurtër përkrah me legjendën e Brazilit,...

AVENIR DANI, PORTIERI SHKODRAN I KOMBËTARES SHQIPTARE

Futbolli shkodran ndër vite ka pasur një traditë të pasur përsa i takon repartit më difensiv dhe padyshim që një nga emrat më të spikatur në portë ka qenë Avenir Dani , ose siç njihet nga të gjithë, ish “gardiani” i portës kuqeblu i cili për më shumë se një dekadë ka shërbyer për ngjyrat e Vllaznisë e Partizanit,  ekipit “Shpresa” dhe “Përfaqësueses “shqiptare, duke shënuar një  të kapitull të veçantë   në historinë e qytetit ku futbolli shqiptare  ka djepin. Ai tashmë është larguar prej vitesh nga fushat e blerta, por ujtohet me respekt nga tifozeria dhe opinioni dhe specialistet si  i cili korri  katër trofe  kombëtare (dy Kampionate Kombëtare e  dy Kupa Republike) trofe për të cilat luhet  futbolli dhe të gjithë i dëshirojnë, por vetëm të mëdhenjtë i kanë fat. 

“Fluturo si shqiponjë”, media angleze i kushton vëmendje festimit të shqiptarëve

“The Sun” i ka kushtuar një shkrim festimit unik të shqiponjë dykrenare të Shqipërisë. Festa me shqiponjë nga ana e shqiptarëve ka shkaktuar zemërim më herët kur është kryer nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Si Xhaka ashtu edhe Shaqiri festuan...

Ekipi turk kërkon Gurin, Kukësi i vendos çmim

Paraqitjet e mira në ndeshjet miqësore që ka bërë me Kukësin deri në këto momente, ka sjellë edhe interesimin e disa skuadrave të ndryshme për lojtarët e kampionëve. Përveç Allës dhe Rrumbullakut, një tjetër lojtar i Kukësit mund të...

Rudi Vata: Nëse Sinani ose njerëz të ndershëm si ai vijnë në krye të...

Mbrëmjen e kaluar, Rudi Vata ka qenë i ftuar në emisionin “Sport Show” në TV1-Channel, aty ku ka dhënë një intervistë të gjatë dhe ka folur edhe sa i përket djalit të tij, Rocco Vata. Ky i fundit po...

Ekskluzive/ Alban Xhaferi, ja kush është presidenti i ardhshëm i Vllaznisë

Tashmë çdo gjë duket se ka hyrë në rrugën e duhur. Zyrtarizimi i tij në krye të basketbollit shkodran është çështje ditësh. Mbase edhe orësh. Alban Xhaferi pritet të jetë presidenti i ekipit të basketbollit të Vllaznisë. Ai ka...

VIDEO/ Jo vetem festë, perplasje mes shqiptarëve dhe serbëve në Zvicër pas ndeshjes

Ndeshja e fundit në fazën e grupeve në Botërorin e Katarit mes Serbisë dhe Zvicrës përfundoi me fitoren e “helvetëve”. Ata i mposhtën me rezultatin 2-3 duke u kualifikuar në fazën e 1/16. Por pas ndeshjes, fitorja është festuar edhe në...
video

(VIDEO) Nostalgji: Njihuni me kampionët e vitit 2001 të Vllaznisë

Ecuria e sotme e Vllaznisë padyshim që nuk kënaq askënd. Për këtë arsye, shpeshherë detyrohemi t'i rikthehemi të shkuarës. Për të parë dhe mësuar se cilët kanë qenë protagonistët e këtyre sukseseve. I fundit titull kampion për kuqeblutë ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Europiani i vajzave U-19/ Trajneri Kreshnik Krepi zbardh listën me 20...

Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza do të nisë nga kjo e mërkurë grumbullimin dhe përgatitjet në kuadër të ndeshjeve të raundit të dytë të...

HISTORI