KRYESORE

Vllaznia- Skënderbeu finalja e kampionatit për të reja

Pas fitores në ndeshjen e parë, Vllaznia e volejbollit të të rejave ka fituar edhe sot në gjysmëfinalen e dytë ndaj Apolonisë dhe tashmë e sheh veten në finalen e kampionatit. Në ndeshjen e luajtur sot në Fier, vajzat shkodrane...

Grishaj: Vëllezërit Rama kanë një ves, për të hequr vëmendjen nga një gjë, merrem...

Shumë zhurmë në lidhje me ndeshjen Vllaznia- Partizani dhe praninë e një numri tifozësh në shkallët e stadiumit "Loro Boriçi", ndonëse ky është një fenomen që vërehet në çdo stadium tjetër të Shqipërisë. Por kjo ankesë e dalë nga goja...

Goli i 11-të sezonal, Armando Broja gjen rrugën e rrjetës në Holandë

Armando Broja vazhdon shkëlqimin në Holandë, aty ku aktivizohet me skuadrën e Viteshes, në huazim nga Çelsi. Sulmuesi i Kombëtares, ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme, në ndeshjen që Viteshe është duke luajtur ndaj Zvollës. Broja pas një asisti...

Marash Kumbulla: Dikur mblidhja topat në stadium, dua të bëhem kapiteni i Shqipërisë

Marash Kumbulla është bërë protagonisti i merkatos këtë vit dhe thuajse çdo ditë mediat kryesore sportive në të gjithë Europën shkruajnë për të ardhmen e djaloshit shqiptar që lakmohet nga shumë klube në kontinent. Ndaj séanca e pyetje-pergjigjeve që...

Duro: Nuk kemi diferenca me pretendentët, Vllaznia e Teuta dekada pa fituar. Edhe për...

Laçi ka marrë kryesimin e Kategorisë Superiore teksa tashmë ka detyrën e vështirë për ta mbrojtur dhe për të arritur një objektiv të paprekur kurrë më parë. Megjithatë, në këtë aspekt, trajneri Shpëtim Duro thekson për RTSH Sport se...

Kupa e Shqipërisë, Vllaznia ‘fiton’ edhe 3 lojtarë ndaj Elbasanit

Vllaznia sot luajti ndeshjen e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë, ku përballë pati skuadrën e Elbasanit. Me verdheblutë të cilët kanë shumë probleme, por edhe me një Vllazni me potencial dhe shumë lojtarë në përbërje,...

Vllaznia s’e ka mbyllur ende merkaton. Sot pret edhe një sulmues

Vllaznia ka vetëm një synim këtë sezon: të rikthehet aty ku i takon, në Kategorinë Superiore. E për këtë fakt, shkodranët kanë nisur të lëvizin në merkato. Deri më tani vetëm Arsid Kruja ka firmosur me kuqeblutë, teksa sot...

Premtim bombastik i Rulit: Izmir Smajlaj do të kërcejë mbi 8.3 metra

Gjergj Ruli, presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës ka komentuar zhvillimet në sportin e atletikës. Në një intervistë për “Panorama Sport”, Ruli flet që nga anulimi i Maratonës së Tiranës, për të vijuar me gjendjen dhe rezultatet e sportistëve,...

Kamza, mbijetesa në rrezik, alarmin e dha Gjoka!

Nuk është fundi i botës të humbasësh kundër Tiranës në “Selman Stërmasi” sidomos kur luan për më shumë se një pjesë në inferioritet numerik, gjithsesi sinjalet e alarmit tek Kamza shkojnë përtej një disfate e cila mund të pranohet....

Armando Cungu: I lumtur për kualifikimin, Kukësi më sjell fat

Binomi Kukësi-Cungu duket se sjell fat për ekipin verilindor i cili pas kalimit të tureve në Ligën e Europës nën drejtimin e shkodranit, tani ka kaluar një tur edhe në Ligën e Kampioneve me të në stol. Por pas...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret...

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR