KRYESORE

Armando Broja: Mund të fitonim ndaj Spanjës, formacionin e vendos trajneri

0
Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka humbur 2-1 me Spanjën në Barcelonë. Miqësorja e luksit ka parë tanët të ndëshkoheshin në fund, me Olmo që ka shënuar një gol të bukur. Uzuni barazoi golin e Torres, teksa të tre...

Foto-Lajm: Dy figura të shquara të historisë së Vllaznisë

0
Vllaznia 99 vjeçare gjatë historisë së saj ka nxjerrë nga gjiri i saj shumë emra të shquara. Futbollistësh, trajnerësh por edhe presidentësh. Sot u ndalem tek nje foto qe na ra rastesisht ne dore duke shfletuar arkivin e "Shkodra SPORT". Ne kete...

Napoli mendon për Asllanin, Interi favorit për transferimin

0
Napoli e ka seriozisht për Kristjan Asllanin, në rast se do të shesë në merkaton e kësaj vere dy lojtarë të saj, Piotr Zielinski e Fabian Ruiz. Mesfushori i kombëtares shqiptare do të kthehej në objektivin kryesor të Napolit, që...

Ilir SHULKU dhe Sokol JARECI ‘bëjnë për ujë të ftohtë’ gjyqtarët: S’do arbitroni më

0
Sot, në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është bërë një mbledhje mes sekretarit të përgjithshëm, Ilir Shulku si dhe dizejnatori i arbitrave, Sokol Jareci. Të pranishëm kanë qenë të gjithë gjyqtarët e kampionatit shqiptar të cilët janë përballur...

Liverpool i bën mbyllje perfekte vitit

0
Liverpool i bëri një mbyllje perfekte vitit 2019, duke fituar edhe në javën e 20-të të Premier League, duke mposhtur 1-0 në shtëpi ekipin e Wolves. Ka mjaftuar një gol i Mane në limitin e pjesës së parë për të...

LIVE VLLAZNIA-DINAMO CITY/ Gruda shënon për Vllazninë, kuqeblutë përmbysin rezultatin

0
Vllaznia dhe Dinamo përballen sot në :”Loro Boriçi:” në një ndeshje që është shumë delikate për fatet e skuadrave për t’u renditur në “Final 4”. Asnjë nga skuadrat nuk ka luksin të bëjë hapa të gabuar, sidomos duke parë...

Miqësorja me Italinë, Reja ka gati formacionin

0
Mbrëmjen e sotme, do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë. Sa i takon formacioneve të mundshme të të dyja Kombëtareve, Shqipëria pritet të luajë me skemën e zakonshme 3-5-2, ndërsa Italia me një 4-4-2. Kombëtarja e Shqipërisë, përmes...

VIDEO/ Vetëm një moment i dyshimtë, shikoni moviolën e sfidës Partizani-Vllaznia

0
Gjyqtari nga Durrësi, Florjan Lata, ka gjykuar ditën e djeshme një nga ndeshjet më “fair play”. Gjatë gjithë sfidës mbizotëroi një marrëdhënie korrekte mes lojtarëve, si dhe ndërhyrjet rezultuan të ishin të gjitha nën nivelin e ndëshkimit me karton...

PERSONAZHI I VITIT/ Premtimi i Alban Xhaferit: Do të realizojmë pritshmëritë e tifozëve të...

0
- Jeni vlerësuar nga "Shkodra Sport" si "Personazhi më i mirë i vitit 2022". Çfarë ndjesie përjetuat në atë ceremoni? Në rradhë të parë, ju falenderoj ju si organizator i këtij eventi të mrekullueshëm, i cili u rikthye në Shkodër...

Kampionati 5×5/ Mehja: Synojmë të jemi kampionë. Në skuadër kemi ish-futbollistë të Vllaznisë

0
Javën që lamë pas në vendin tonë ka nisur kampionati i futbollit 5x5. Një organizim që mungonte prej vitesh, por që tashmë është rikthyer sërish edhe me ndihmën e FSHF. Edhe në Shkodër janë formuar ekipe për të marrë...