KRYESORE

Duro: Partizani kurrë në këto nivele, përgjegjësia tek trajneri

Trajneri Shpëtim Duro ka analizuar momentin aktual tek Partizanit që humbi derbin me Tiranën. Ai ka lëshuar sinjale se dëshiron të marrë drejtimin e skuadrës kryeqytetase. “Unë i referohem trajnerit të Partizanit që pak a shumë i vuri fajin Belicës....

Vllaznia e Tirana me mungesa, tre të pezulluar për Klasiken e Shqipërisë

Vllaznia e Tirana përballen të shtunën prej orës 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi”. Klasikja e Shqipërisë sigurisht që tërheq vëmendjen e shumë tifozëve. Trajnerët Thomas Brdaric dhe Orges Shehi po mendojnë që tani për këtë duel dhe për formacionet që...

Ngjarja e çuditshme në Kosovë, arrestohet i dehur trajneri i njohur… në shtëpinë e...

Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Kosovë në ditën e fundit. Policia ka konfirmuar se ka arrestuar trajnerin e njohur Afrim Tovërlani, në shtëpinë e kryebashkiakut të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Sipas policisë, Tovërlani është arrestuar pasi “ka qenë...

Milani i pandalshëm, arrin fitoren e 6 radhazi, kryeson i vetëm në Serinë A

Për 24 orë, Milani do të kryesojë i vetëm në Serinë A. Me meritë të plotë pasi po tregon një formë fantastike në kampionat duke regjistruar fitoren e gjashtë radhazi. Në “San Siro”, kuqezinjtë luajtën përballë Torinos që e vuri...

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2 në Poloni

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0, vajzat e drejtuara nga Grima humbën një ndeshje direkte me Poloninë në përpjepjet për vendin...

Opinion nga Apollon Haxhi/ Vllaznia duhet të ketë edhe një plan ‘B’ për mënyrën...

Këto javët e para të këtij sezoni na kanë shfaqur një Vllazni me dy fytyra. Njëherë na shfaqet spektakolare e për të flitet me suprlativa, më pas zhgënjen dhe ka kritika. Fakti është se ndaj Laçit dhe Dinamos, dy...

E FUNDIT/ Gati miratimi i projektit për stadiumin e ri të Koplikut

Ka kohe qe eshte premtuar, ka kohe qe flitet, por projekti i stadiumit te ri ne Malesi te Madhe ende nuk eshte vene ne levizje. Megjithate ditet e fundit gjerat duket se kane levizuar. Ka qene trajneri i ekipit te...

Ze Maria rrëfen arsyen e vërtetë të vizitës në Tiranë

Hose Marselo Ferreria ose i njohur ndryshe si Ze Maria, ish-trajneri i Tiranës 3 vite më parë u gjend këtë fundjavën në kryeqytet për të parë derbin, por jo vetëm. Në një intervistë për Top Channel ai zbulon diçka...

Në ‘Air Albania’ u tolerua mbrëmë, po në ‘Loro Boriçi’ të shtunën?

Ndeshja që u zhvillua mbrëmë në “Air Albania” mes Tiranes dhd Partizanit, jo vetëm që ishte ndeshja që mbylli javën e 6-të të Superligës, por edhe për praninë e shumtë të tifozëve. Derbi që përfundoi në shifrat 1-0 për...

Olsi Mali: Vllaznia U21 sivjet ka një ekip shumë të mirë. Synojmë titullin kampion

Ka shenuar golin e trete ne ndeshjen e sotme Bylis U21- Vllaznia U21 duke "vulosur" fitoren per ekipin e tij dhe per kete arsye, Olsi Mali ndjehet i lumtur. Mesfushori 20 vjeçar konsiderohet nje lojtar me te dhena te mira...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR