KRYESORE

Egnatia- Vllaznia rikthehet sërish në fundjavë, këtë herë një përballje në kampionat

0
Pas spektaklit plot emocione në Kupën e Shqipërisë ku Kukësi dhe Egnatia siguruan finalen duke eliminuar Tiranën e Vllazninë, rikthehet Kategoria Superiore… dhe rikthehet në mënyrën më drithëruese të mundshme. Vjen derbi i zjarrtë mes Tiranës dhe Partizanit e...

Tetë lojtarë nuk e kanë vendin e sigurt te Real Madridi

0
Luka Modric dëshiron të qëndrojë në Real Madrid sezonin e ardhshëm, janë të sigurta mediat spanjolle. Kështu pretendon Mundo Deportivo, duke e vendosur atë në krye të listës së tetë lojtarëve, fati i të cilëve nuk dihet për sezonin...

Liverpooli duket se i thotë lamtumirë titullit në Ligën Premier me humbjen nga Evertoni

0
Liverpooli ka pësuar humbje 2-0 në udhëtim te Evertoni në ndeshjen që ishte planifikuar të luhej në xhiron e 29-të. Me këtë humbje, duket se The Reds i kanë thënë lamtumirë titullit kampion të këtij sezoni, që është i fundit...

U skualifikuan nga Kupa, Erbim Fagu: Nuk kam ndonjë peng

0
Tirana u eliminua nga Kupa edhe pse fitoi me rezultatin 1-0 përballë Kukësit në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales. Sfida e parë në “Kukës Arena”, ishte fituar 2-0 nga verilindorët, triumf i cili i ndihmon për t’u kualifikuar në...

Devolli: Do na plasi zemra ndonjë ditë. Nuk i trembem askujt në finale

0
Trajneri i Kukësit, Bledar Devolli nuk i fshehu emocionet e forta pas kualifikimit në finalen e Kupës së Shqipërisë. Verilindorët eliminuan Tiranën me rezultat të përgjithsëm 1-2 dhe shkojnë në finale për herë të 5-të në historinë e tyre....

Portieri Tafas: Preferova të kishim Vllazninë në finale

0
Portieri dhe kapiteni i Kukësit, Angelo Tafas foli pas kualifikimit në finalen e Kupës së Shqipërisë. Verilindorët u mposhtën me rezultatin 1-0 në ndeshjen e kthimit, por triumfi 2-0 në shtëpi u siguroi atyre një biletë për në finalen...

BASKETBOLL/ Besëlidhja e fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Tiranës

0
Superliga e Kampionatit Kombëtar në basketboll për meshkuj ka ngritur të mërkurën siparin e gjysmëfinaleve të “play-off”-it final të titullit “kampion”, me takimin e parë, që është luajtur në sallën kryesore të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet,...

Tetova: Përfituam nga entuziazmi i Vllaznisë

0
Egnatia është kualifikuar në finalen e Kupës së Shqipërisë për herë të dytë radhazi. Pas sfidës, foli edhe trajneri i rrogozhinasve, Edlir Tetova. “Mendoj që është një kualifikim shumë i cmuar për ne për mënyrën se si ndodhi ndeshja. E...

Qatip Osmani pas eliminimit nga Kupa: Pësuam gol te momenti më i mirë i...

0
Vllazia barazoi 1-1 brenda në “Loro Boriçi” kundër Egnatias, ndeshje e vlefshme për raundin gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë. Ky rezultat e eliminon skuadrën shkodrane nga kompeticioni duke marrë parasysh se ndeshja e parë në rrogozhinë u mbyll me...

Kukësi eliminon Tiranën dhe shkon në finalen e Kupës

0
Kukësi është skuadra e parë që shkon në finalen e Kupës së Shqipërisë. Verilindorët u mposhtën nga Tirana me rezultatin 1-0, por fitorja 2-0 në ndeshjen e parë i pren biletën për finalen e 14 majit. Një arritje historike e...