KRYESORE

LIVE VLLAZNIA-TEUTA/ Skuadrat kërkojnë finalen, starton sfida në ‘Loro Boriçi’

0
Vllaznia dhe Egnatia do të përballen në orën 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi” në ndeshjen e kthimit, të vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit vijnë të avantazhuar në këtë ndeshje, pas triumfit në sfidën e parë në “Arena...

Vendasit me ndryshime të detyruara, Tetova lë Spahiun në stol! Ja si rreshtohen skuadrat...

0
Vllaznia dhe Egnatia do të përballen në orën 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi” në ndeshjen e kthimit, të vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit vijnë të avantazhuar në këtë ndeshje, pas triumfit në sfidën e parë në “Arena...

VIDEO/ Flori Leka: Suksesi i Basanias më ka lumturuar, tani duhet të fitojmë edhe...

0
Ka provuar te luaje ne disa skuadra duke filluar nga Vllaznia, Bylis, Terbuni apo dhe ekipe jashte vendit, por duket se e ka gjetur vetveten tek Basania. E kemi fjalen per futbollistin shkodran Flori Leka. 21 vjeçari qe luan...

LAJMI I FUNDIT/ Një arbitër i FIFA-s sot për të vendosur drejtësi në “Loro...

0
Ndeshja Vllaznia- Egnatia e vlefshme per turin gjysmefinal te Kupes se Shqiperise e cila do te startoje ne oren 18:00 po pritet me shume interes ne te dy kampet sepse do te prodhoje njeren prej skuadrave finaliste te ketij...

PSG ofron 200 milionë euro për Yamal, por Laporta nuk dëgjon nga ky vesh…...

0
Lamine Yamal nuk është në shitje. Ditët e fundit ka pasur zëra rreth interesimit të PSG për perlën e Barcelonës, por në Katalonjë nuk duan të dëgjojnë nga ky vesh… Sipas asaj që raportoi “Sport”, klubi Blaugrana tashmë i...

Trajneri Shkëmbi: Me kombëtaren U17 po punojmë për finalet e “Euro 2025”

0
Shqipëria U-17 triumfoi me përmbysje në ndeshjen miqësore ndaj Sllovenisë U-17 me rezultatin 2-1. Një debutim me fitore në stolin e Kombëtares U-17 për trajnerin Bledi Shkëmbi, i cili në një prononcim për fshf.org tha se miqësorja me Slloveninë...

Interi ka strategji të qartë transferimi pas fitores së titullit në Serie A

0
Interi thuhet se nuk do të ketë nevojë të shesë asnjë nga yjet e tyre gjatë verës, por Beppe Marotta dhe Piero Ausilio nuk mund të shpenzojnë më shumë se sa do të marrin nga shitja e lojtarëve. Nerazzurrët po...

ALMANAK/ Sot dita për të kujtuar Kujtim Rrjollin, ish- trajnerin e atletikës së Vllaznisë

0
Nga Gjergj KOLA Prej 28 vitesh nuk jeton më mes nesh, por sot ia vlen ta kujtojmë sërish. E kemi fjalën për ish- atletin dhe ish- trajnerin e Vllaznisë Kujtim Rrjolli ngaqë nëse ai do të ishte gjallë, do të...

VIDEO/ Shtyn anësorin, merr direkt karton të kuq

0
Episodi i pazakontë ndodhi në një ndeshje të Kupës së Amerikës së Jugut, mes skuadrës braziliane, Corinthians, dhe argjentinasve të Argentinos Juniors, në minutën e 58-të. Qendërmbrojtësi i Corinthias, Raul Gustavo, gjatë një dyluftimi në anësore, shtyhet nga kundërshtari,...

Talenti kuqezi Luis Buzi firmos kontratën e parë si profesionist me klubin italian

0
Luis Buzi ka firmosur kontratën e tij të parë si profesionist me skuadrën e Sudtirol, që militon në Serinë B. Luis Buzi, lindur në Bolzano më 24 korrik 2005, me kombësi shqiptare, tashmë i thirrur nga kombëtaret e të...