Altin Lala: Me Thomas Brdariç kam luajtur 4 vjet te Hanover. Më bëhet qejfi...

“Ai do vetëm të ketë sukses. Për nga mënyra e lojës, ishte gjithmonë i uritur për të shënuar dhe ishte si… Inzagi”, kështu e kujton Altin Lala atë që sot është duke udhëhequr kampionatin me Vllazninë. Tomas Brdariç, në...

Imami: Atë që lashë për gjysmë me Tiranën, dua ta vazhdoj këtu te Vllaznia

Eni Imami shënoi golin e parë në Superiore pas 10 viteve, teksa i shënoi Bylisit ditën e sotme dhe i dha fitoren Vllaznisë. Pas përfundimit të ndeshjes, mbrojtësi u shpreh për “Supersport”, se ekipi është përshtatur mirë dhe përsa...

Flet krahu i djathtë i Xhaferit: Për privatizimin e Vllaznisë duhen parë kriteret

Aksionet e Vllaznisë tashmë kanë dalë në ankand. Alban Xhaferi është biznesmeni i njohur që po investon te kuqeblutë. Megjithatë ende nuk dihet nëse shkodrani do të marrë “De Juro” klubin e Vllaznisë. Krahas tij në garë është edhe...

Menaxheri i Kumbullës: Reja e kuptoi potencialin e tij, e grumbulloi se e meriton

Marash Kumbulla është kthyer në një nga emrat më të lakuar në Itali në dy sezonet e fundit në Serinë A, por në radhët e përfaqësueses shqiptare ka pak kohë që ka lënë shenjë. Trajneri Edi Reja, i detyruar edhe...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta arbitri i finales Vllaznia- Besa më 1972

Futbolli shqiptar në zi. Është ndarë nga jeta ditën e sotme, ish-arbitri korçar Fidai Pupa. Lajmi është bërë publik nga kolegjiumi i arbitrave në Korçë, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, njoftoi vdekjen e ish-gjyqtarit Pupa. Kujtojmë që Pupa...

Cungu: Golim e bëmë vetë, por nuk duhet ta kryqëzojmë Sherrin

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shfaq i zhgënjyer pas humbjes që skuadra e tij pësoi në transfertë ndaj Kukësit, në prononcimin për ndeshjen për “Gol pas Goli”, tekniku shkodran u shpreh: “Pas 3 barazimesh luajtëm çdo gjë për çdo...

Jo vetëm festë, drejtuesi i Vllaznisë jep dorëheqjen nga klubi shkodran

Vllaznia po kalon momente fantastike në këtë fillim të sezonit, por krahas atmosferës së mirë në skuadër dhe tri fitoreve radhazi, në klub nuk kanë munguar gjatë kësaj jave përplasjet mes drejtuesve. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se administratori Benjamin...

Tifozët e Vllaznisë të mrekullueshëm, fishekzjarre dhe atmosferë jashtë stadiumit

Vllaznia e ka mbyllur ne avantazh pjesen e pare te ndeshjes ndaj Tiranes, me golin e shenuar me 11-metersh nga Herald Marku ne minuten e 28-te. Ky moment ka sjelle ovacione ne stadium nga ato pak tifoze te pranishem, por...

Rudi Vata: Nuk mendoj se në profesionalizëm ka ndeshje vëllazërore

Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, nëpërmjet një lidhje Skype nga Skocia, për emisionin “Ëndërr Kuq e Zi”, ndau opinionin e tij në prag të miqësores mes Shqipërisë dhe Kosovës, duke u shprehur: 1 KOMBËTARE – Është humbje kohe të diskutosh....

Të dielën nis Kupa e Shqipërisë, ja me kë do ndeshet Vllaznia

Në grupin A, Tirana përballet me Shkumbibnin, Laçi pret Vorën, ndërsa Teuta luan ndaj Tërbunit. Përballje interesante dhe e bukur, do të jetë ajo mes Flamurtarit dhe Dinamos, me të dyja skuadrat që do kërkojnë fitoren. Përballjet e tjera në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR