Lajm i trishtë për ish- kapitenin e Vllaznisë. Humb njeriun e dashur natën e...

Nata e nderrimit te viteve ka sjelle nje lajm te trishte per ish- kapitenin e Vllaznise, Armir Grima. Ne oret e para te mbremjes ai ka humbur njerin nga njerezit e tij te dashur, pikerisht babane e tij. Ndoc Grimaj...

Gati largimi i radhës te Vllaznia, mesfushori pranë marrëveshjes me skuadrën e trajnerit shqiptar

Elmir Lekaj është largimi i parë nga Vllaznia. Mbrojtësi i djathtë shkodran është prezantuar dje nga klubi i Superligës kosovare, Arbëria. Lekaj është prodhim i akademisë Vllaznia, por mungesa e hapësirave në këtë sezon, ka bërë që lojtari të largohet për t’u...

Golat në Kategorinë Superiore, dje u luajt java më e dobët

Kategoria Superiore mbylli dje javën e nëntë dhe i dha fundin fazës së parë. Në pesë duelet e elitës u shënuan vetëm pesë gola, për javën më të dobët të këtij sezoni. Vetëm në një ndeshje u shënuan dy...

Skënderbeu dhe Tirana ndahen në ‘paqe’. Kampionët zgjohen nga kartoni i kuq

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja mes Skënderbeut dhe Tiranës, e vlefshme për javën e 9-të në Kategorinë Superiore. Ndeshja që në fillim nisi shumë mirë, me të dyja skuadrat që kishim dy raste të arta shënimi, fillimisht Skënderbeu me...

Altin Lala: Me Thomas Brdariç kam luajtur 4 vjet te Hanover. Më bëhet qejfi...

“Ai do vetëm të ketë sukses. Për nga mënyra e lojës, ishte gjithmonë i uritur për të shënuar dhe ishte si… Inzagi”, kështu e kujton Altin Lala atë që sot është duke udhëhequr kampionatin me Vllazninë. Tomas Brdariç, në...

Imami: Atë që lashë për gjysmë me Tiranën, dua ta vazhdoj këtu te Vllaznia

Eni Imami shënoi golin e parë në Superiore pas 10 viteve, teksa i shënoi Bylisit ditën e sotme dhe i dha fitoren Vllaznisë. Pas përfundimit të ndeshjes, mbrojtësi u shpreh për “Supersport”, se ekipi është përshtatur mirë dhe përsa...

Flet krahu i djathtë i Xhaferit: Për privatizimin e Vllaznisë duhen parë kriteret

Aksionet e Vllaznisë tashmë kanë dalë në ankand. Alban Xhaferi është biznesmeni i njohur që po investon te kuqeblutë. Megjithatë ende nuk dihet nëse shkodrani do të marrë “De Juro” klubin e Vllaznisë. Krahas tij në garë është edhe...

Menaxheri i Kumbullës: Reja e kuptoi potencialin e tij, e grumbulloi se e meriton

Marash Kumbulla është kthyer në një nga emrat më të lakuar në Itali në dy sezonet e fundit në Serinë A, por në radhët e përfaqësueses shqiptare ka pak kohë që ka lënë shenjë. Trajneri Edi Reja, i detyruar edhe...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta arbitri i finales Vllaznia- Besa më 1972

Futbolli shqiptar në zi. Është ndarë nga jeta ditën e sotme, ish-arbitri korçar Fidai Pupa. Lajmi është bërë publik nga kolegjiumi i arbitrave në Korçë, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, njoftoi vdekjen e ish-gjyqtarit Pupa. Kujtojmë që Pupa...

Cungu: Golim e bëmë vetë, por nuk duhet ta kryqëzojmë Sherrin

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shfaq i zhgënjyer pas humbjes që skuadra e tij pësoi në transfertë ndaj Kukësit, në prononcimin për ndeshjen për “Gol pas Goli”, tekniku shkodran u shpreh: “Pas 3 barazimesh luajtëm çdo gjë për çdo...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR