Manchester City hyn në histori

Fitorja 2-1 me West Hamin i shërbeu Manchester Cityt që të rishkruajë historinë 129-vjeçare të Premier League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola, për të cilën tashmë kanë përfunduar elozhet, në “Ettihad Stadium” regjistroi fitoren e 13 radhazi në...

Tottenham shokues: 1 miliard sterlina për stadiumin e ri

Kërkimi për financues të rinj nga ana e presidentit të Tottenham Daniel Levy, vijon paralelisht me ndërtimin e stadiumit të ri. Kërkesa e numrit 1 të klubit londinez, që kishte kontaktuar më parë disa investitorë, të cilët mund të...

Drejton skuadrën me më shumë trofe në botë, ka rrogë sa trajneri i Benevento

Ka vetëm një javë në krye të Milanit dhe debutimi i tij në Serinë A ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme, me një barazim 1-1 në fushën e Benevento, që mori pikën e parë historike në...

UEFA po studion një “Mini Botëror” për vitin 2021

UEFA është duke shqyrtuar mundësinë e përfshirjes së kombëtareve nga Konfederata të tjera, kryesisht nga Amerika e Jugut dhe “Conmebol”, duke filluar nga shtatori i vitit 2018. Kështu, kompeticioni i ri i ekipeve kombëtare do të bëhet një “’Mini...

Fadil Vokrri – Ismet Munishi, kjo super-femër ka diçka për ju

Gjinia e bukur në vitet e fundit në Kosovë e ka pushtuar sportin. Krahas shumë femrave që po merren me sport, edhe gazetaria sportive po mbulohet nga femrat. Gazetarja kosovare Arbnora Ademaj është rrëfyer në intervistën ndryshe për “GazetaOlle.com”...

Mahrez, lojtari që nuk u pranua në Skoci e që shndriti në Angli

Riyad Mahrez qëndron përpara posterëve të mëdhenj të Muhammad Ali, duke u ngazëllyer për të dhe për një nga idhujt e tjerë të tij, Roger Federerin. Në të vërtetë Federer ishte arsyeja e vetme që Mahrez ishte i përkushtuar...

Dështimi i Real Madrid ka lidhje të ngushtë me CR7, flasin shifrat

Cristiano Ronaldo po regjistron rekordin më të keq në La Liga që nga dita kur është bërë pjesë e Real Madrid. Portugezi është renditur i 47-i në tabelën e golashënuesve të kampionatit, me vetëm 2 gola. Në 14 javët...

Kinezët në krizë financiare, ja kush mund të blejë Milanin

Milani ende nuk fiton, edhe pas zëvendësimit të trajnerit Montella me Gattuson. Në të vërtetë, gjërat janë edhe më keq, duke pasur parasysh barazimin kundër Beneventos, me golin final të shënuar nga portieri Brignoli. Një debutim i keq për...

Lionel Messit “i priten këmbët”…, vandalizohet për herë të dytë në këtë vit

Statuja e Leo Messit, që ndodhet në “Paseo de las Glorias” të Buenos Aires-it, ishte viktimë e një sulmi vandalizmi. Ajo u paraqit të dielën me këmbët e prera. Ky është akti i dytë i vandalizmit të vuajtur nga...

Ancelotti e pranon: Italia më ka kontaktuar, por…

Carlo Ancelotti konfirmon se ai është kontaktuar nga Federata Italiane e Futbollit, por e pranoi se ky nuk është momenti i përshtatshëm për të. Ai u bë favorit pasi Giampiero Ventura u shkarkua për mos arritjen në Kupën e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR