Turpërimi më i madh për dy lojtarët e kombëtares, tifozët i detyrojnë të dorëzojnë...

Grasshopers ka rënë sot zyrtarisht nga kategoria në Zvicër, pas një ndeshje të cilën do ta humbë në tavolinë, por të cilën në fakt deri në minutën e 68 po e humbte 4-0 ndaj Lucernës. Një situatë e rëndë...

Mohamed Salah bën një veprim të mrekullueshëm për Egjiptin

Mohamed Salah e ka dëshmuar se nuk e ka harruar popullin e tij duke dhuruar 27 mijë funte për bamirësi. Me këtë shumë parash, anësori i Liverpoolit e ka ndihmuar Asosiacionin e Futbollistëve Veteranë të Egjiptit, të cilët kanë...

Tirana konfirmon miqësoren e Shpresave

Klubi i Tiranës ka konfirmuar miqësoren ndaj Shpresave. Bardheblutë të shtunën orën 16:00 do të përballjen me kuqezinjtë e vegjël në ndeshjen e cila do të luhet në stadiumin “Selman Stërmasi”. Për shkak të situatës së shkaktuar nga COVID-19, takimi do...

Talenti shqiptar nënshkruan me SPAL

Shtohet kolonia shqiptare në Seria A. Talenti 17 vjeçar, Altin Kryeziu ka firmosur kontratën e parë si profesionist. Lojtari me origjinë shqiptare, i cili mbron ngjyrat e Kosovës ka firmosur me SPAL, duke iu bashkuar në këtë mënyrë Etrit Berishës. Portieri...

Behrami: Xhaka dhe Shaqiri donin të linin Zvicrën, por i ndala unë

Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviç ka lajmëruar Valon Behramin se nuk do të jetë më i ftuar në kombëtare. Fatin e tij do të kenë edhe Djourou dhe Lishtainer. Berhami ka pohuar se ky është një veprim politik. “Mendova...

Kros vendos rekordin, goli i tij në histori!

Toni Kros ka shënuar një gol që jo vetëm ka peshë për fatin e Gjermanisë në Rusi 2018, jo vetëm shmangu një disfatë (barazimi ndaj Suedisë do të hapte polemika pa fund dhe do të ngrite tensionin te “panzerat”),...

Igli Tare e solli me bujë te Lacio, mbrojtësi lë Italinë dhe shkon në...

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, ka bërë bujë me afrimet e tij te Lacio, ku shumë lojtarë “të panjohur” kanë rënë në sy dhe më pas kanë pasur një tjetër vlerë në treg. Por jo gjithmonë gjërat kanë shkuar...

La Liga Presidenti i përkohshëm i Barçës hedh poshtë zërat për shkarkimin e Koeman

Barazimi 2-2 ndaj Valencias, të shtunën në “Camp Nou”, trazoi sërish ambientin te Barcelona, që e sheh veten thuajse jashtë garës për titullin kampion, me 8 pikë më pak se Atletico e Real Madrid, që kryesojnë renditjen. Së fundi në...

Lacio me katër shqiptarë ndaj Frozinones, Inzagi thërret edhe mbrojtësin 19-vjeçar Serxhio Kalaj

Lacio nuk ka një futbollist shqiptar vetëm në sulm, sepse në portë, mbrojtje dhe mesfushë është “e kompletuar”, madje në mesfushë ka dy shqiptarë, Berishën dhe Durmishin. Trajneri Simone Inzagi, në listën e të grumbulluarve për ndeshjen e sotme me...

Rashica drejt Premier Leagues, aktualisht lojtari më i vlefshëm shqiptar në botë

Milot Rashica është duke përsëritur sukseset e sezonit të shkuar, ndërsa edhe në javën e fundit ishte heroi i Werderit në atë fitore me rezultatin 2-3 ndaj Wolfsburgut. Dopieta erdhi nga sulmuesi shqiptar, që vendosi edhe fatin e një...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR