Parashikimi-Skedina/ Këto janë ndeshjet që mund tu bëjnë me para sot

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa kampionate. Disa nga kompanitë me të njohura sportive të basteve kanë bërë parashikimet e tyre për ndeshjet e ditës së sotme. Kjo qe po ju ofrojme me poshte, eshte nje mundesi...

Gentiana Beqa medalje e artë në “Grand Prix” të Milanos

Kampionia e Evropës në "Bikini ëellness Fitness", Gentiana Beqa, ka arritur një tjetër sukses në garat ndërkombëtare të organizuara nga Federata Ndërkombëtare e Bodybuildingut dhe Fitnessit (IFBB). Ajo ka fituar medaljen e artë në Grand Prix të Milanos në...

Për cilat ekipe kanë bërë tifo diktatorët?

Futbolli është një sport i cili i bën për vete të gjithë njerëzit e rruzullit tokësor. Madje, edhe ata që në pamje të parë duken se nuk kanë lidhje me këtë lojë. E kemi fjalën për diktatorët më të...

E veçantë: Një ndeshje boksi mund të zhvillohet në një stadium futbolli

Ndeshje të veçanta në sporte të ndryshme, herëpashere marrin vëmendje të madhe si nga opinioni sportiv ashtu edhe nga mediat të cilat i bëjnë jehonë të madhe. Pikërisht në këtë kuadër, po parashikohet që në të ardhmen të ketë...

Kërkesat e tifozëve shqiptarë për Shaqirin për ndeshjen me Serbinë

Edhe në botërorin e Rusisë, shqiptarët do të jenë të përfaqësuar. Nëse jo me shtetet e tyre, Shqipërinë apo Kosovën, ata atje do të jenë me Përfaqësuesen e Zvicrës, që lojtarët kryesor të saj, janë nga Kosova. Një përballje...

Celta Vigo ndal Barcelonën

Lideri i La Ligës, Barcelona, ka befasuar për të keq në ndeshjen e luajtur në “Camp Now” përballë Celta Vigos. Blaugranat nuk arriten të marrin më shumë se një barazim 2:2, edhe pse rastet nuk munguan. Të paret në...

Shuma marramendëse që Ronaldo e fiton nga postimi i një fotografie në Instagram

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është mashkulli që fiton më së shumti në planet nga shpërndarja e fotografive të sponsorizuara në rrjetin social, Instagram.Ronaldo i fiton plot 349.399 euro sa herë që poston një fotografi të Instagram, sipas...

“Trafik” futbollistësh nga Afrika, përfshihet edhe Interi

Policia italiane ka bërë të ditur sot se ka arrestuar tre persona të cilët kryenin një lloj trafiku klandestin, në këtë rast të futbollistëve të rinj, duke i sjellë nga Bregu i Fildishtë në Itali për të siguruar kontrata...

Pele apo Maradona, kush është më i madhi? Gjesti i argjentinasit të lë pa...

Tërheqja e shortit për Kupën e Botës që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi, ka mbledhur në Kremlin shumë figura të mëdha të futbollit. Pjesë e këtij evenimenti të paharruar, ishin edhe dy nga futbollistët më të mëdhenj në...

Sot hidhet shorti për Kampionatin Botëror “Rusi 2018”

Sot do të zhvillohet shorteu për të përcaktuar grupet e kampionatit botëror që do të organizohet në Rusi në vitin 2018.Janë 32 kombëtare të kualifikuara, me pritësit, ashtu si edhe kampionët në fuqi të botës, Gjermania, Portugalia, Polonia dhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR