Mbrojtësi i Napolit feston 30-vjetorin, blen dy ambulanca për shtetin e tij

Mbrojtësi i Napolit, Kalidu Kulibali në festën e 30 vjetorit të tij ka blerë dy ambulanca dhe mijëra maska për vendin ku është rritur në Senegal. Pajisjet mjekësore janë nisur me anije nga porti i Napolit drejt shtetit afrikan teksa...

Rashica ndërron ambient, bëhet zyrtar kalimi në Premier Ligë

Milot Rashica ka mbyllur aventurën me Ëerder Bremen, ekip me të cilin luajti prej janarit të vitit 2018 (27 gola në 100 ndeshje). Sulmuesi dardan është transferuar në Premier League te Norëich City, që siguroi sezonin e kaluar rikthimin...

Talenti i të kaltërve: Duhet vazhdimësia, po jetoj një ëndërr

Xhakomo Raspadori është një nga elementët më të rinj në grupin e trajnerit Mançini te Italia. Talenti i Sasuolos, flet për Euro 2020 ku thekson se kombëtares së tij i duhet tashmë vazhdimësia, ndërsa shton se ai vetë po...

Ismajli mund të bëhet me trajner të ri, kandidat një emër i njohur

Valsi i trajnerëve në Itali, ka prekur edhe klubin e Spezias në Serinë A, ku aktivizohet edhe mbrojtësi i kombëtares Ardian Ismajli. Pas largimit të Gatuzos nga Fiorentina, vjollcët janë shumë pranë trajnerit të Spezias, Vinçenzo Italiano. Në këtë formë,...

Kulibali vazhdon me bëmat humanitare, dërgon në Senegal një anije me ushqime

Kalidu Kulibali, futbollist i Napolit është një nga ata që bën shumë bamirësi. Mbrojtësi është parë teksa dhuron batanije për të pastrehët që kanë ftohtë, apo kur i fal 500 euro një lypësi. Por, së fundmi, gjesti i tij është...

Ekipi i Serisë A kërkon një portier të dytë, në listë edhe Berisha

Torino kërkon një portier të dytë për sezonin e ardhshëm, teksa klubi granata është i bindur për titullarin Vanja Milenkoviç-Saviç. Por, për të qenë të sigurt kërkojnë një të denjë për ta zëvendësuar serbin. Mes disa emrave, në listë është...

Kërkesa e kryeministrit të Italisë, UEFA vendos për stadiumin e finales së Europianit

UEFA nuk ka ndërmend të ndryshojë stadium dhe finalja do të luhet në “Wembley” të Anglisë. Kryeministri i Italisë Mario Dragi, ditën e djeshme u shpreh se është dakord që finalja të luhet në “Olimpico” të Romës, duke parë numrin...

Sot prezantohet Bufon, ezaurohen vendet në stadiumin e Parmës

Xhanluixhi Bufon bëri surprizën e madhe këtë merkato dhe vendosi që pas 20 viteve të rikthehej te Parma, klub me të cilin u promovua në futbollin e madh. Mbrëmjen e sotme, në stadiumin Tardini do të bëhet edhe prezantimi para...

“Italia mirë, por nuk ka luajtur me ekipe si Franca”, De Ligt flet hapur...

Italia e ka nisur në mënyrën më të murë rrugëtimin në këtë europian teksa fitoi të treja ndeshjet e grupit, ndërsa shënoi shtatë gola dhe nuk pësoi asnjë. Mirëpo, Matajs De Ligt i Holandës ka menduar të ulë me këmbë...

Një gol kundër Francës do të kthejë Shqipërinë në makthin e Kristiano Ronaldos

Misioni i Kristiano Ronaldos këtë javë është shumë i veçantë. Përballë Francës, të mërkurën nuk e pret vetëm një betejë për kualifikimin, por edhe për t’i dhënë fund një makthi që zgjat prej 15 vitesh. Kristiano Ronaldo ka shënuar 107...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR