Anthony Taylor në qendër të stuhisë. Polemika vazhdon pasi penalltisë që nuk iu akordua Gjermanisë pas prekjes së dukshme me dorë të Cucurella-s në zonën e penalltisë së Spanjës, e cila siguroi kualifikimin në gjysmëfinale të Euro 2024 falë golit të fundit të Merinos.

Gabimi i bilbilit anglez dhe i dhomës VAR ndezi zemërimin e tifozëve të kombëtares së Nagelsmann, të cilët madje nisën edhe peticionet për të ndaluar Taylor.

Një gabim që nuk kaloi pa u vënë re dhe nxiti zemërimin e tifozëve gjermanë, të cilët nisën një sërë peticionesh në platformën Change.org për të kërkuar që Taylor të hiqet nga sistemi i arbitrave të UEFA-s.

Pasi përfundoi në qendër të stuhisë për gabimin e rëndë në finalen e Europa League ku humbi Roma e Mourinhos, Taylor vështirë se do të caktohet nga UEFA dhe Roberto Rosetti për ndeshjet e tjera të këtij Europiani.