Eshte mbyllur me fitoren 1-0 ne favor te Vllaznise pjesa e pare e miqesores qe po luhet ne keto momente ne Mostar te Bosnje- Hercegovines kunder skuadres vendase Zrinjski, njekohesisht nenkampione e ketij vendi.

Ka qene kapiteni Bekim Balaj i cili ka kaluar ne avantazh kuqeblute qe ne minuten e 2-te pas nje goditje te forte brenda zone. Pak minuta me vone ka qene edhe Qato qe duhej te kishte dyfishuar shifrat por me porten bosh e ka derguar topin jashte. Vendasit nderkohe e rriten volumin e lojes ne kerkim te golit te barazimit por pa sukses ne kete 45 minutesh.

Vllaznia e ka nisur ndeshje me portierin Kristi Qarri ndersa ne mbrojtje jane Erdenis Gurishta ne te djathte dhe Melos Bajrami ne te majte, ndersa ne qender po luajne dyshja Marko Juriç- Milos Stojanoviç.

Treshja e mesfushes eshte e formuar nga Klinti Qato, Ardit Krymi dhe Ardit Deliu, ndersa para tyre jane Amir Kahrimanoviç dhe Esat Mala qe do te mbeshtesin Bekim Balajn ne maje te sulmit./www.shkodrasport.com/