Menjëherë pas fitimit të titullit kampion në La Liga, Joan Laporta nuk ka nguruar që të prektë një nga çështjet më të “nxehta” të kësaj periudhe.

Kreu i katalanasve u ka siguruar tifozëve se do të bëjnë gjithçka për të kthyer Lionel Messin në “Camp Nou”. Ky i fundit del lojtar i lirë në fund të sezonit dhe thashethemet e lidhin me një rikthim te Barcelona si dhe një transferim të Al Hilal.

“Do të bëjnë gjithçka që mundemi për të kthyer Lionel Messin në Barcelonë. Ne do të diskutojmë për këtë, po. Ne po punojmë që të kemi mundësinë për të ndërtuar një ekip shumë konkurrues sezonin e ardhshëm.

Do të shohim nëse ata do të miratojnë planin tonë të qëndrueshmërisë”, ka theksuar Laporta./newsport/