Pak orë para ceremonisë zyrtare për tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, në rrjetet sociale janë duke u publikuar shumë teori konspirative, për kurdisjen e këtij shorti.

Një tifoz, pretendon se drejtori i UEFA-s, aksidentalisht e ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet përballjet çerekfinale.

Ajo fotografi, të cilës i referohen si dokument, mban logon zyrtare të UEFA-s dhe titullohet “Shorti i çerekfinaleve të UEFA Ligës së Kampionëve”.

https://twitter.com/KaneFromTheLane/status/1106246229539897348?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1106246229539897348&ref_url=https%3A%2F%2Fgazetasportal.com%2Findex.php%2F2019%2F03%2F15%2Fzbulohet-skandali-shorti-i-liges-se-kampioneve-eshte-i-kurdisur%2F

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale tifozët të rebelohen duke pretenduar se i gjithë shorti është kurdisje.

Sipas atij dokumenti të shumëpërfolur, çiftet çerekfinaliste janë Liverpool-Ajax; Juventus-Porto; Manchester United-Tottenham dhe Barcelona-Manchester City.

Kujtojmë se sot (e premte), me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës do të bëhet tërheqja e shortit për fazën çerekfinale/Lajmi.net/