Esteban Cambiasso këmbëngul se Juventusi nuk mund të krahasohet me fitoren e tripletës nga Interi në vitin 2010.

Interi i Cambiasas mbetet i vetmi ekip italian që ka fituar Serie A, Coppa Italia dhe Ligën e Kampionëve në të njëjtin sezon, edhe pse rikthimi i Juventusit kundër Atletico Madrid ka nxitur disa prej tyre, duke përfshirë edhe bosin i Manchester City Pep Guardiola.

“Unë mund ta fusja dorën time tek shokët e mi për t’i motivuar para ndeshjeve të mëdha, por sigurisht nuk mund të shënoj tre gola”, tha ai për Sky Sport Italia.

“Ne nuk kemi një superyll si Cristiano Ronaldo apo Messi: ata janë dy lojtarë të veçantë që bëjnë dallimin. Në vend të kësaj, ne kishim një lojtar si Eto’o, i cili erdhi pas fitores së trefishtë me Barcelonën. Mes nesh dhe Juventusit mos bëni karahasime”