Vllaznia mori pasditen e djeshme nje fitore te veshtire, por shume te rendesishme duke triumfuar me rezultatin e ngushte 1-0 ndaj Kukesit ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres.

Sigurisht qe tre piket e marra nga ky 90 minutesh jane shume te vlefshme per skuadren shkodrane, por nga ana tjeter perballja me kukesianet i shkaktoi ekipit shkodran nje problem te cilen do ta vuaje per ndeshjen e ardhshme me Erzenin.

Mesfushori Ardit Krymi eshte ndeshkuar me karton te verdhe, i cili rezulton te jete i katerti per te dhe si rrjedhoje do te jete i detyruar te mungoje ne ndeshjen e se shtunes ndaj shijakasve.

Padyshim qe nje mungese e tille do te ndikoje jo pak tek skuadra shkodrane sepse dihet roli i ketij futbollisti ne lojen e saj, megjithate trajneri Osmani do te jete i detyruar te mendoje nje zgjidhje tjeter per zevendesimin e Krymit./SHKODRA-SPORT.COM/