Sezoni që lamë pas dhe datat e reja! Federata Shqiptare e Basketbollit merr vendimet

Pandemia ka ndryshaur jo vetëm planet e futbollit, por edhe të basketbollit. Kryesia e Federatës Shqiptare të basketbollit ka zhvilluar një mbledhje, e tema t e diskutuar kaën qënë të shumta, që nga sezon që u mbyll parakohe...

Tre propozimet interesante të Ilir Taflajt. Njëri është, krijimi i një ekipi të ri...

Kampionati i volejbollit eshte nderprere perfundimisht per shkak te situates se krijuar nga pandemia, por nderkohe ende nuk ka nje vendim perfundimtar nga Federata e Basketbollit. Ekipet jane ne pritje, ndonese disa prej tyre, perfshi ketu edhe Vllaznine, jane shprehur...

Hysenagolli: Mos i besoni mediave, jam i TEUTËS. Nuk kam asnjë akord me Vllazninë

Basketbolli në Shqipëri është ndalur për shkak të pandemisë së Covid-19 dhe deri më tani nuk ka ende një datë zyrtare për rifillimin e sezonit. Sipas parashikimeve të Federatës shqiptare të Basketbollit është përcaktuar që rinisja të jetë më datë...

Federata Shqiptare e Basketbollit merr vendimin e rëndësishëm për kampionatin

Pas një pauze 3-mujore për shkak të pandemisë, basketbolli shqiptar bëhet gati për të rifilluar sezonin. Me hapjen e palestrave nga Ministria e Shëndetësisë, u çel edhe drita jeshile për lojërat me dorë, ku skuadrat tashmë u janë rikthyer...

Sakrifica e çmendur e gjyqtarit shqiptar në Gjermani: Udhëtoj 800 kilometra për të shkuar...

Me emigrimin që po rritet çdo ditë e më shumë, Shqipëria tashmë ka “humbur” edhe gjyqtarin më të mirë të basketbollit. Gentian Cici, arbitri i FIBA-s, është zhvendosur drejt Gjermanisë dhe është pjesë e Bundesligë. Në një prononcim për...

Vllaznia dhe shtatë ekipe të tjera, ja pjesmarrësit e kampionatit Shqipëri- Kosovë

Më në fund, pritjes së madhe i ka ardhur fundi! Shqiptarët do të bashkohen dhe kjo do të vijë nga sporti, kurrsesi nga politika. Teksa jemi ende në pritje të një Kupe “Nënë Tereza” që do të bashkojë shqiptarët...

Presidenti i basketbollit i bindur: Duam që titulli kampion të vendoset në parket

Basketbolli ashtu si të gjitha sported të tjera është ndalur prej dy muajsh. Ndryshe nga futbolli, klubet e basketbollit nuk kanë marrë ende dritën jeshile për stërvitje pasi lojtarët stërviten në ambiente të mbyllura. Në një lidhje me “Fan...

Sporti shqiptar në pritje, edhe basketbolli me sytë nga qeveria

Në datë 14 dhe 15 Maj, presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB) -së, z. Avni Ponari thirri një takim online me përfaqësuesit e ekipeve të shoqatave pjesmarrëse të Kategorisë së I-rë Femra dhe Superligës Meshkuj.

FSHB mbledhje me klubet, gjysma e tyre duan ndërprerjen e kampionatit

Pasditen e sotme, konkretisht në orën 18.00, drejtuesit e Federatës Shqiptare të Basketbollit kanë zhvilluar një mbledhje me drejtuesit e të gjashtë ekipeve pjesmarrëse të Superligës. Dy kanë qenë pikat e rendit të ditës të kësaj mbledhje që është zhvilluar...

Flet talentja e Vllaznisë, Imela Mala: Nuk mund ta mendoj veten pa basketbollin

Vetëm 16 vjeçe por Imela Mala është shndërruar në një lojtare të rëndësishme për ekipin e basketbollit të femrave të Vllaznisë. Ajo jo vetëm është titullare, por shpeshherë edhe protagoniste me lojën dhe pikët e shumta që shënon duke...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR