EKSLUZIVE/ Gospodinov arrin “fitoren” e parë pa ardhur në Shkodër: Vllaznia ka tifozët më...

Ka mbetur vetëm hedhja e firmës në kontratë dhe ndonëse nuk ka ende zyrtarizim, bullgari Nikolay Gospodinov mund të konsiderohet trajner i Vllaznisë. Ai vjen në Shkodër ditën e dielë dhe të hënën mund të firmosë, megjithatë ai e...

Vllaznia e të rinjve pa Markun e Memçajn, probleme në play-off

Kampionati kombëtar i basketbollit për të rinj do të luajë këtë fundjavë ndeshjet e fazës së dytë të tij dhe më pas do t'i lërë vendin fazës finale. Vllaznia do të luajë të dielën në orën 12.00 ndeshjen e...

Nikolay Gospodinov, trajneri i ardhshëm i Vllaznisë

Tashmë nuk ka më dilema. Mbetet vetëm hedhja e firmës në kontratës. Bullgari Nikolay Gospodinov pritet të jetë trajneri i Vllaznisë në basketboll për meshkuj. Ai ka rënë parimisht dakord me presidentin Xhaferi dhe mbetet vetëm finalizimi i marrëveshjes. Kjo...

Vllaznia e basketbollit zgjedh trajnerin e ri

Puna ka nisur prej ditësh megjithatë tashmë duket se gjërat po shkojnë drejt konkretizimit. Vllaznia e basketbollit brenda pak ditësh do të prezantojë trajnerin e ri të saj, atë që do ta drejtojë në sezonin e ardhshëm. Burime pranë ekipit...

Ervin Berdica rikthehet tek Vllaznia si… “trajner”

Ashtu siç kemi lajmeruar, Vllaznia e basketbollit te meshkujve nuk e ka ndalur punen. Perveç perpjekjeve te drejtuesve per ndertimin e strukturave drejtuese, edhe ekipi ka rinisur stervitjen pas pak ditesh pushim. Pasditen e se henes kuqeblute jane rikthyer ne...

Vllaznia e basketbollit në prag të reformimit total

Sezoni aktual i basketbollit shqiptar ende nuk është mbyllur sepse po luhen finalet e tij megjithatë tek Vllaznia kanë filluar të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Ndonëse kanë ende edhe shumë kohë në dispozicion për të ndërtuar skuadrën,...

Vllaznia nis punën për sezonin e ri. Ja kush mund trajneri i ri i...

Prej pak ditësh Vllaznia e basketbollit të meshkujve është pa trajner. Mosrinovimi i kontratës me kroatin Neven Plantak nuk do të thotë se drejtuesit e shoqatës kanë qëndruar duarkryq. Burime pranë ekipit konfirmojnë faktin se presidenti Alban Xhaferi dhe...

Tek Vllaznia e basketbollit, “revolucioni” mëse i nevojshëm

Pas disa tërmeteve të vazhdueshme gjatë këtij sezoni, skuadra e Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka arritur që ta mbyllë me një buzëqeshje, duke qenë se siguroi mbijetesën në elitën e koshit shqiptar, në duelet “play-out” përballë Invaders. Por nëse...

E PAPRITUR/ Dje siguroi Superligën, sot Vllaznia largon trajnerin

Kur u duk se objektivi u arrit, Vllaznia është përballur me një largim të papritur. Skuadra shkodrane në basketboll për meshkuj ka njoftuar largimin e trajnerit, Neven Plantak. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare në “Facebook” “NJOFTIM: Në...

Flet shkodrani Bilali: Mu bë një pabesi, u shokova nga vendimi për të më...

Të thyesh rekorde dhe të arrish suksese të jashtëzakonshme mesa duket në Shqipëri nuk mjafton. Trajneri i Teutës në basketboll për meshkuj, Afrim Bilali, pas arritjes së finales historike të Ligës Ballkanike, fitimit të Superkupës së Shqipërisë dhe kalimit...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR