Vllaznia- Partizani, kryesfida e javës së 6-të të kampionatit të basketbollit

0
Fitorja e djeshme ndaj Teutës në Durrës ka sjellë jo pak entuziasëm në kampin shkodran. Basketbollistët e Vllaznisë sigurisht që kanë treguar vlera në këtë takim megjithatë për të arritur objektivin që kanë në këtë kampionat, u duhet që...

Kampionet e basketbollit, ja kush janë e ardhmja e Vllaznisë

0
Mesditën e djeshme Vllaznia në basketboll për të reja është shpallur kampione e Shqipërisë. Ajo ka mundur në finale "The Roses" pa shumë vështirësi me 37 pikë diferencë. Në gjysmëfinale kishte mundur me 70 pikë diferencë Partizani. Padyshim që këto rezultate...

Berdica është modest: Koshi në Durrës në sekondën e fundit ishte shans

0
Me koshin e shënuar në sekondën e fundit të ndeshjes ndaj Teutës, Ervin Berdica i dha fitoren Vllaznisë. Një fitore me shumë vlerë sepse e ktheu këtë skuadër sërish në vendin e parë pas shumë kohësh. Në fakt, ai...

Historia e basketbollit shkodran

0
Ky sport fillimet e tij në Shqipëri I ka në vitin 1919 pikërisht në shkollën “Harry Fultz”. Në atë shkollë kishte edhe shkodranë si nxënës dhe njëri prej tyre pikërisht Qazim Dervishi do kontribunote që ta çonte këtë sport...

E RËNDË/ Basketbollistët e Besëlidhjes ankesë në Ambasadën Amerikane: Jemi kërcënuar nga lojtarët dhe...

0
Sherri në sfidën midis Partizanit dhe Tiranës në kampionatin e femrave të basketbollit ka sjellë reagimin e Besëlidhjes. Me anë të një reagimi, lezhjanët, të cilët janë në finalen e kampionatit të basketbollit për meshkuj kundër Tiranës, ajo i ka...

Shënojeni këtë emër për basketbollin shkodran: Klea Verri

0
Në ditët e fundit të dhjetorit, Federata Shqiptare e Basketbollit organizoi një ceremoni për të nderuar sportistët më të mirë të vitit. Kryesisht këtë herë u vlerësuan elementët e rinj, si për djem ashtu edhe për vajza. Ajo që...

LAJMI I FUNDIT/ Te Vllaznia vjen një amerikan dymetrosh

0
U prit te vinte javen qe shkoi, por ne fakt ka mberritur pak minuta me pare ne aeroportin e Rinasit. E kemi fjalen per nje tjeter basketbollist amerikan qe do te jete tani e tutje pjese e Vllaznise. Behet fjale...

Basketbolli shkodran ende në mes shumë dilemash

0

Prej më tepër se një muaji, ekipet e basketbollit të SK Vllaznia, nuk lejohen të stërviten në ambjentet e pallatit të sportit "Qazim Dervishi" për shkak të urdhërit të dhënë nga drejtori i klubit Mark Kroqi. Arsyeja siç është bërë e ditur ka qenë statusi me të aktualisht funksionojnë këto ekipe që janë pjesë e shoqatës së basketbollit Vllaznia.

Bekteshi nuk luan nesër por Vllaznia fiton ndaj Partizanit

0
Në ndeshjen e nesërme ndaj Partizanit nuk do të jetë në fushë për shkak të një dëmtimi megjithatë ai ka bindjen se Vllaznia do ta fitojë edhe këtë takim dhe do të vazhdojë rrugën e saj për të arritur...

Basketboll/ Vllaznia për të rinj arrin një tjetër fitore në kampionat

0
Ekipi i Vllaznisë në basketboll për të rinj ka arritur një tjetër fitore në kampionat. Këtë herë ai ka triumfuar ndaj ekipit kryeqytetas “Qazim Turdiu”. Ndeshja është zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe është dominuar nga basketbollistët...