Imela Mala e pakrahasueshme. I shënon 32 pikë Tiranës

Pas humbjes javën e kaluar në Vlorë ndaj Flamurtarit, Vllaznia e basketbollit të femrave ka pësuar edhe një tjetër humbje këtë javë. Pasditen e së premtes ajo ka luajtur në kryeqytet ndaj Tiranës, një ekip ky shumë i vështirë...

Ndeshje spektakolare në gjysmëfinalen Vllaznia-Teuta, shkodranët përmbysin rezultatin prej 21 pikësh dhe shkojnë në...

Ka përfunduar dhe ndeshja e dytë e gjysmëfinales për Kupën e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, mes Teutës dhe Vllaznisë e zhvilluar në sallën sportive “Feti Borova”. Kuqeblutë kanë arritur të marrin një fitore emocionuese ku kanë përmbysur rezultatin në...

Orjeta Basha & Klea Kaçi, dy largime të tjera nga Vllaznia

Shpresat ishin të mëdha që në sezonin e ri Vllaznia e basketbollit të femrave të ishte jo vetëm pretendente për të qenë në mes katër ekipeve më të mira të kampionatit por edhe për të pretenduar më shumë....

Basketboll/ Lëvizje në pankinën e Vllaznisë. Ikën një Fatjon, vjen një tjetër Fatjon

Vllaznia në basketboll për meshkuj po bëhet gati për ndeshjen e së premtes ndaj Tiranës për kampionat, ndërkohë që në pankinën e saj ka patur lëvizje. Bëhet fjalë për postin e zëvendëstrajnerit. Kështu, njeriu që ka qenë krahu i...

Presidenti Xhaferi “zbardh” emrat: Ja kush vjen tjetër tek Vllaznia

Dy amerikanë të tjerë kanë mbërritur prej dy ditësh në Shkodër dhe i janë bashkuar Vllaznisë në stërvitje, Javis Hoëard dhe Christian Bradford. Por nuk do jenë vetëm ata që do t'i bashkohen kuqebluve. Ka qenë presidenti Alban Xhaferi...

Basketboll/ Vllaznia mundet në Durrës. Shkodranët akuza për arbitrimin

Pasditen e sotme në Durrës, ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka luajtur ndeshjen e tij të rradhës për kampionat, atë ndaj Teutës vendase. Në fund të takimit, durrsakët kanë fituar me rezultatin e ngushtë 63-61 por duhet...

10 koshat më të bukur të mbrëmjes në NBA

Kampionati i basketbollit i NBA që zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të thithë edhe më shumë shikues nga dita në ditë. Kjo ngaqë spektakli që dhurohet në ndeshjet e tij është i jashtëzakonshëm. Lojtarë të mëdhenj...

Basketbollistja më e mirë në Shqipëri shkëlqen në parket, por edhe në…rrjetet sociale

Federata Shqiptare e Basketbollit ka zhvilluar ditën e sotme ceremoninë e shpalljes së basketbollistëve më të mirë të vitit. Për meshkuj, më i miri është shpallur ai i Tiranës- Gerti Shima. Por sakaq, basketbollistja më e mirë është shpallur...

Vllaznia merr një lajm të mirë para ndeshjes me “Goga Basket”

Vllaznia e basketbollit te meshkujve do te nise fazen e dyte te kampionatit me perballjen ndaj "Goga Basket", e cila do te luhet te shtunen e ardhshme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" te Shkodres. Ne prag te kesaj ndeshje,...

Një arbitër shkodran protagonist në finalet e basketbollit

Kampionatet kombëtare të basketbollit kanë hyrë në fazën më interesante, atë të finaleve si për femra ashtu edhe për meshkuj. Ajo që ka rënë në sy para finaleve Tirana- Flamurtari dhe Tirana- Teuta, kanë qenë polemikat e mëdha në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR