Gjon Ndoja: Duhet ta kalojmë Kamzën. Objektivi jonë është finalja

Të premten në Shkodër do të luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes Vllaznisë dhe Kamza Basket. Ekipi kuqeblu natyrisht që do të tentojë të marrë fitoren dhe njëri nga titullarët e tij, pikërisht Gjon Ndoja, në një intervistë për gazetën shkodrasport.com ka bërë të ditur se janë përgatitur për ta kaluar me sukses këtë ndeshje dhe për të kaluar në finale të këtij kompeticioni. "Kemi ditë që përgatitemi për këtë ndeshje. Kuptohet që jemi munduar të korigjojmë gabimet e bëra në ndeshjen e kaluar me Kamzën dhe mendoj se në ndeshjen e së premtes, nuk do t'i paraqesim sërish ato.

Vllaznia spektakël në “Qazim Dervishi”. Mund 108-66 Tiranen

Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka dhuruar spektakël pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Në prani të një numri të madh sportdashësisht, basketbollistët shkodranë të drejtuar nga trajneri Bledar Gjeçaj kanë nxjerrë një ndeshje...

Vllaznia, një tjetër fitore me mbi 100 pikë në kampionat

Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka arritur një tjetër fitore me mbi 100 pikë të shënuara. Ka ndodhur kështu pasditen e sotme teksa shkodranët kanë fituar me rezultatin 112- 50 ndaj Apolonisë. Ndeshja është luajtur në pallatin e sportit "Ramazan Njala" të Durrësit dhe është dominuar nga fillimi e deri në fund nga djemtë e trajnerit Gjeçaj. Kësisoj me fitoren e sotme, ato i kanë forcuar edhe më shumë pozitat në krye të renditjes teksa kanë arritur fitoren e 12-të në po kaq ndeshje të luajtura. Një ecuri e tillë është vërtetë për t'u patur zili teksa vendi i parë deri në fazën e play- ofit duket i sigurtë.

Vllaznia në basketboll për meshkuj, me një mungesë të rëndësishme ndaj Tiranës

Pasditen e nesërme do të zhvillohet ndeshja shumë e rëndësishme e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes Vllaznisë dhe Tiranës. Por, në formacionin shkodran edhe në këtë përballje do të ketë një mungesë të rëndësishme. Jo më...

Presidenti Xhaferi “zbardh” emrat: Ja kush vjen tjetër tek Vllaznia

Dy amerikanë të tjerë kanë mbërritur prej dy ditësh në Shkodër dhe i janë bashkuar Vllaznisë në stërvitje, Javis Hoëard dhe Christian Bradford. Por nuk do jenë vetëm ata që do t'i bashkohen kuqebluve. Ka qenë presidenti Alban Xhaferi...

Lajmi i ‘Shkodra Sport’ për dorëheqjen e Gjukës, zyrtarizohet edhe nga klubi Vllaznia

Vetëm disa javë ka zgjatur aventura e Fabian Gjukës në krye të stolit të Vllaznisë. Gjuka ka dhënë dorëheqjen nga pankina e shkodranëve në basketboll. Lajmi i publikuar dy ore me pare nga "Shkodra Sport" eshte konfirmuar edhe nga...

Vllaznia për femra mundet nga Kamza Basket brenda në Shkodër

Ndeshja e sotme në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Kamza Basket e luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" është mbyllur me rezultatin 92-80 në favor të kryeqytetaseve. Ata e kanë dominuar vazhdimisht lojën që nga perioda e parë e ndeshjes të cilën e kanë fituar 26-21. Në të dytën, gabimet e basketbollisteve të Vllaznisë u shtuan dhe ato shënuan vetëm 12 pikë ndaj 19 të mikeve. Ndërkohë Vllaznia e drejtuar nga trajneri Rajmond Rasha e kanë humbur edhe periodën e tretë në shifrat 18-25 ndërsa vetëm të katërtën ata kanë dalë fituese duke arritur shifrat 29-20 megjithatë Kamza Basket ka fituar krejt takimin me rezultatin 92-80.

Vllaznia për femra mundet në shtesë 97-101 në Shkodër nga Tirana

Ndeshje me shumë emocione ka qenë ajo e djeshmja zhvilluar në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Tiranës. Loja ka qenë shumë e bukur dhe me rivalitet të forta, e këtë e tregon më së miri edhe faktin se ndeshja ka shkuar në shtesë por në fund kanë triumfuar kryeqytetaset që kanë fituar 101-97. Në fakt ndeshja ka filluar më mirë për Vllazninë e cila ka dominuar në pjesën e parë dhe për rrjedhojë e ka fituar atë me rezultatin 22-15. Në periodën e dytë ka fituar Tirana me një pikë 24-23 por vendaset kanë shkuar në pushim duke udhëhequr me 6 pikë.

Play off-i i të rinjve të dielën në Shkodër. Vllaznia synon titullin

U mendua të zhvillohej në Kamëz apo dhe në Tiranë por në fund, Federata Shqiptare e Basketbollit ka marrë vendimin që ndeshjet e turit final të kampionatit të të rinjve të zhvillohen në Shkodër. Për këtë arsye, ditën e dielë në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale ndërsa të hënën do të zhvillohet finalja e shumëpritur.Katër skuadrat që kanë fituar të drejtën për të vazhduar rrugëtimin e tyre drejt titullit kampion janë Vllaznia, Tirana, Superior Klima dhe Kamza Basket. Sipas shortit të paracaktuar, çiftet e ndeshjeve gjysmëfinale dhe orari i zhvillimit të tyre do të jetë si më poshtë:

Lajmi i hidhur për sportin shqiptar, ndërron jetë ish-gjyqtari

Një lajm i hidhur për komunitetin e basketbollit, pasi ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare gjyqtari i shquar Faruk Rizvanolli. Ai ishte ndër më të vlerësuarit e gjyqtarëve në vitet ’60, ’70, ’80, kohë në të cilën basketbolli ynë pati...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR