Vllaznia e basketbollit zgjedh trajnerin e ri

Puna ka nisur prej ditësh megjithatë tashmë duket se gjërat po shkojnë drejt konkretizimit. Vllaznia e basketbollit brenda pak ditësh do të prezantojë trajnerin e ri të saj, atë që do ta drejtojë në sezonin e ardhshëm. Burime pranë ekipit...

Sponsor për VLLAZNINË, klubi shkodran njofton: U bindën nga projekti serioz

Skuadra e basketbollit të Vllaznisë tashmë do të ketë një sponsor për ekipin e meshkujve. Lajmi është bërë ditur nga klubi shkodran që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, lajmëron se INTERSIG Albania do të mbështesë financiarisht ekipin kuqeblu...

Ndahet nga jeta trajneri i njohur i basketbollit

Arben Fagu, ish-bashketbollist dhe trajner i ekipit të Partizanit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Ai vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë. Pak kohë më parë miq dhe të afërm të tij bënë apel për ndihmë, pasi Fagu...

Vllaznia e të rinjve pa Markun e Memçajn, probleme në play-off

Kampionati kombëtar i basketbollit për të rinj do të luajë këtë fundjavë ndeshjet e fazës së dytë të tij dhe më pas do t'i lërë vendin fazës finale. Vllaznia do të luajë të dielën në orën 12.00 ndeshjen e...

Vllaznia për femra fiton me Elbasanin, humbasin meshkujt me Tiranën

Dje janë luajtur ndeshjet e rradhës të kampionateve kombëtare të basketbollit si për meshkuj ashtu edhe për femra. Të dy ekipet e Vllaznisë kanë luajtur në Shkodër teksa meshkujt janë përballë me kryesuesit e Tiranës. Ndeshja nuk ka patur shumë histori teksa miqtë nga kryeqyteti kanë fituar pa shumë vështirësi me rezultatin e thellë 99-53. Ata e kanë dominuar lojën nga fillimi duke i fituar të gjitha periodat me rradhë përkatësisht me shifrat 16-28, 12-30, 6-22, 17-19. Edhe pa kësaj humbje, Vllaznia vazhdon të mbajë vendin e tretë në tabelën e renditjes. Ndërkohë për femra, ka patur një ballafaqim Vllaznia- Elbasani. Ndeshja ka patur shumë rivalitet dhe në fund kanë fituar shkodranet 92-90. Ata e kanë fituar periodën e parë 21-20 e po ashtu edhe periodën e dytë 24-23.

Vllaznia mundet me gjyqtarë nga Kamza Basket me një pikë, 92-93

Ndeshja dramatike ka qenë ajo që sapo përfundoi në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Kamza Basket në basketboll për meshkuj. Basketbollistëve të dy skuadrave u janë dashur të luajnë edhe dy shtesa nga...

Vllaznia e nis si pretendente. Mund Flamurtarin në javën e parë

E ka nisur si pretendent kampionatin e ri ekipi i basketbollit të meshkujve të Vllaznisë. Ai, në ndeshjen e javës së parë të kampionatit, ka mundur me rezultatin 82-59 ekipin e Flamurtarit të Vlorës. Ndeshja është zhvilluar pasditen e së dielës në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vetëm perioda e parë e ndeshjes ka qenë e dominuar nga miqtë të cilët fituan atë 20-18 ndërsa në tre të tjerat, është Vllaznia ajo që udhëheq gjatë gjithë kohës.

Vllaznia mund lehtësisht Flamurtarin. Mbyllet 80-55

Vllaznia në basketboll për meshkuj është rikthyer sërish tek fitorja teksa pasditen e së shtunës ka fituar me rezultatin 80 me 55 ndaj Flamurtarit. Një ndeshje aspak e vështirë për shkodranët dhe prandaj trajneri Gjeçaj ka aktivizuar të gjithë lojtarët që ka patur në dispozicion. Perioda e parë në fakt nuk ka nisur mirë dhe kanë qenë vlonjatët që e kanë fituar 16 me 15. Në të dytën diçka ndryshon dhe Vllaznia e fiton atë 25 me 18 duke shkuar kësisoj në pushimin e ndeshjes me 6 pikë avantazh. Kaq ka mjaftuar që në dy periodat e tjera, epërsia të vinte duke u thelluar.

Caktohen gjysmëfinalet, Vllaznia- Superior Klima sfida e basketbollistëve të rinj

Janë përcaktuar çiftet gjysmëfinaliste të kampionatit kombëtar të basketbollit për të rinj. Drejtuesit e Federatës kanë hedhur shortin e këtij turi dhe goglat kanë vënë përballë njëra- tjetrën Tiranën dhe Kamza Basket në çiftin e parë gjysmëfinalist. Ndërkohë, çifti i dytë...

Vllaznia- Tirana, supersfida e javës luhet të shtunën në 18.00

Java e 16-të e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj do të dhurojë një sfidë shumë interesante, atë në mes dy ekipeve më të mira të tij, Vllaznisë dhe Tiranës. Ndeshja do të luhet ditën e shtunë në orën 18.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe pritet me interes të madh nga të dy skuadrat. Po ashtu edhe nga tifozëria shkodrane e cila mezi e pret këtë ballafaqim për të mbushur shkallët e pallatit të sportit. Kuqeblutë patjetër që do të tentojnë fitoren për të ruajtur vendin e dytë në klasifikim por po ashtu, edhe për t'i treguar tiranasve forcën e tyre pikërisht në prag të ndeshjeve të plej- ofit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR