Vllaznia fiton 64-60 finalen e parë kundër Teutës

Emocione pa fund mbrëmjen e së shtunës në “Qazim Dervishi” ka dhuruar finalja e parë e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes Vllaznisë dhe Teutës. Një ndeshje që u duk se do të fitohej lehtë nga shkodranët por disa gabime të njëpasnjëshme të tyre e vunë në dyshim këtë gjë dhe në fund ata kanë triumfuar. Atmosfera në pallatin e sportit ka qenë e shkëlqyer. I mbushur plot e përplot, kjo finale ka dhuruar shumë emocione.

Daniel Lekndreaj: Nga Vllaznia nuk më ka kontaktuar ende askush

Një ditë më parë shoqata e basketbollit të Vllaznisë përmes një njoftimi bënte të ditur se periudha e testimit të lojtarëve ka përfunduar dhe me lojtarët që nuk kanë qenë në stërvitje me ekipin këtë periudhë, nuk do të...

Ikën Baletiç, një shkodran bëhet trajneri i ri i Teutës

Teuta e basketbollit të meshkujve ka ndërruar sërish trajner dhe, pas dy eksperimenteve me trajnerë të huaj, nga ish-republikat jugosllave, tanimë ka zgjedhur t’i besojë një trajneri shqiptar. Pasi e nisi sezonin aktual me trajnerin që i udhëhoqi sezonin...

Sporti shqiptar në pritje, edhe basketbolli me sytë nga qeveria

Në datë 14 dhe 15 Maj, presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB) -së, z. Avni Ponari thirri një takim online me përfaqësuesit e ekipeve të shoqatave pjesmarrëse të Kategorisë së I-rë Femra dhe Superligës Meshkuj.

Vllaznia humbet 76-90 në finalen e parë ndaj Kamza Basket

Seria e ndeshjeve finale të kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj ka nisur pasditen e sotme. Takimi i parë është luajtur në sallën sportive të Kamzës në mes ekipit vendas Kamza Basket dhe atij të Vllaznisë. Rezultati përfundimtar i...

VLLAZNIA NË BASKETBOLL ME SYNIME TË QARTA

Tek ekipi i Vllaznisë në basketboll para pak kohësh është emëruar Refik Vorfa si trajneri i ri i këtij ekipi. Vorfa në një intervistë për Star Plus u shpreh se dëshirontë të rikthente edhe një herë skuadrën në vendin...

Kapiteni Berdica: Vllaznia do shpallet kampione sivjet

Finalja e parë e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Tiranës, që do të luhet të martën në orën 19.00 në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pritet me mjaft interes në Shkodër. Vllaznia konsiderohet me të drejtë favorite për fitimin e titullit kampion dhe prandja kapiteni I saj Ervin Berdica, në një intervistë për gazetën shkodrasport.com, ka bërë të ditur se ekipi I tij nuk I frikësohet aspak kundërshtarit por vetëm euforisë.

LAJMI I FUNDIT/ Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta sonte në ‘Qazim Dervishi’ për...

Ndeshja Vllaznia- Tirana e kampionatit kombetar te basketbollit te meshkujve ka ngjallur nje interes te madh ne Shkoder dhe per kete arsye, pallati i sportit "Qazim Dervishi" pritet te jete i mbushur plot e perplot ne oren 18.30 kur...

Kapiteni Shestani: Vllaznia do ta fitojë klasiken me Tiranën

Përkraha presidentit Xhaferi në konferencën e sotme për shtyp të pragndeshjes me Tiranën ka qenë edhe kapiteni i Vllaznisë Robert Shestani. I pyetur në lidhje me ballafaqimin e nesërm, ai ka shprehur bindjen për një rezultat pozitiv, kuptohet duke...

“Dramë” në “Qazim Dervishi”. Brown i ngrin buzëqeshjen Vllaznisë në sekondën e fundit

Ndeshja e rradhes per kampionat, ajo ne mes Vllaznise dhe Teutes, ka qene nje "drame" e vertete per shkodranet. Ato e kane pare veten te fituar ne shtese, por nje trepikesh i Brown ne sekonden e fundit, u ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR