VIDEO/ Vllaznia nuk ia del ndaj Prishtinës. Mundet prej saj dhe nuk shkon në...

Vllaznia ne basketboll per meshkuj nuk ia ka dale te shkoje ne finalen e Superkupes Mbarekombetare. Ajo eshte mundur me rezultatin 72-80 nga Prishtina ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Kuqeblute e trajnerit Bulatoviç e kane...

Presidenti Xhaferi dhuratë fanellën me numrin 10 të Vllaznisë për kryeministrin Kurti

Prania e kryeministrit te Kosoves, z. Albin Kurti ne ndeshjen gjysmefinale te Superkupes Mbarekomebetare ne mes Vllaznise dhe Prishtines qe po luhet aktualisht ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" te Shkodres, ka bere qe atmosfera te jete edhe me...

Albin Kurti: Sfida mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më shumë se ndeshje

Kkryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zgjedhur që para sfidës së ditës së nesërme për zgjedhjet lokale të ndjekë një tjetër sfidë. I shoqëruar dhe nga Mimoza Kusari Lila ai mbërriti mbrëmjen e sotme në Shkodër për të ndjekur ndeshjen...

LAJMI I FUNDIT/ Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sonte në pallatin e sportit ‘Qazim...

Mbremja e sotme do te jete e veçante per sportdashesit shkodrane. Si rrallehere ndoshta ne nje aktivitet sportiv, do te jene te pranishem ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" nje mori e madhe personalitetesh te jetes politike dhe jo...

Trajneri Bulatoviç i pakënaqur me Federatën për oraret e ndeshjeve

Vllaznia në basketboll për meshkuj pas fitores që mori në javën e parë të kampionatit ndaj Tiranës në transfertë do të ketë një tjetër përballje të vështirë teksa do të presë ekipin shqiptar të Kosovës Prishtinën duke nisur kështu...

ABSURDE/ Teuta s’pranon të vijë në Shkodër, e luan gjysmëfinalen e Superkupës në Durrës

Ishte planifikuar qe te luheshin ne Shkoder te gjitha ndeshjet e Superkupes Mbarekombetare ne basketboll per meshkuj dhe drejtuesit e Liges Unike kishin percaktuar programin dhe gjithçka tjeter, por ne fund jane detyruar te bejne ndryshime. Arsyesja eshte se Teuta,...

Vllaznia e mund Tiranën. Kuqeblutë e nisin me fitore kampionatin

Vllaznia ne basketboll per meshkuj e ka nisur me fitore kampionatin duke mundur Tiranen brenda ne kryeqytet me rezultatin 84-82. Nje fitore kjo shume e rendesishme dhe me shume per moral sepse erdhi ndaj nje rivali direkt. Ndeshja eshte luajtur...

Superkupa Mbarëkombëtare në Shkodër, Vllaznia mirëpret 3 ekipe të tjera

Qyteti i Shkodres do te jete mikepritesi i Superkupes Mbarekombetare ne basketboll per meshkuj e kjo do te ndodhe fundjaven e ardhshme, pikerisht me date 16 dhe 17 tetor. Liga Unike ne kete menyre do ta fillojë edicionin e ri...

Kampionati nis të martën me supersfidën Tirana- Vllaznia

Kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj do të nisë të martën që vjen. Ndeshjet e javës së parë kanë vënë përballë njëra- tjetrën Tiranën dhe Vllaznisë, dy prej ekipeve pretendente të këtij sezoni. Takimi në mes tyre do të...

E TRISHTË/ Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë arbitri 24-vjeçar

Lajm i trishtë për basketbollin shqiptar, ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare arbitri Daniel Aliaj. Këtë lajm e ka bërë publike Federata Shqiptare e Basketbollit ku me anë të një postimi në profilin e rrjetit social “Facebook” kanë deklaruar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR