Tre basketbolliste të Vllaznisë në ‘TOP 5’ të javës së dytë, Bernada Rreshpja shpallet...

0
Kampionati ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine e basketbollit te femrave e cila ne dy javet e para te kampionatit, ka arritur te marre dy fitore dhe duke treguar se sivjet do kete me...

VIDEO/ Trajneri Bekteshi pas fitores me Teutën: Ta çojmë Vllazninë aty ku duhet dhe...

0
Vllaznia e basketbollit te meshkujve i ka surprizuar te gjithe diten e djeshme kur arriti te fitonte me rezultatin 82-65 ndaj Teutes ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Nje loje e shkelqyer e te gjithe djemve qe ka kenaqur...

BASKETBOLL/ Vllaznia e femrave fiton 88-19 ndaj Barletit. Shkëlqen Rreshpja me 35 pikë

0
Me fitore e ka mbyllur këtë javë edhe ekipi i basketbollit të femrave të Vllaznisë. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" vajzat e drejtuara nga trajneri Bledar Gjeçaj kanë fituar me rezultatin...

BASKETBOLL/ ‘Surpizon’ Vllaznia e meshkujve, mund 82-65 Teutën pretendente

0
Edhe vetë pjestarët e ekipit të Vllaznisë në basketboll për meshkuj ndoshta nuk e besonin, por në ndeshjen e sotme ndaj Teutës janë treguar superiorë duke fituar me rezultatin 82-65. Ndeshja është luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi"...

Basketbollistja e Vllaznisë Bernada Rreshpja në 5-shen më të mirë të javës së parë

0
Fundjaven qe shkoi u luajten ndeshjet e javes se pare te kampionatit kombetar te basketbollit per femra dhe Vllaznia e nisi me fitore duke fituar ne Durres ndaj Teutes vendase me rezultatin 66-57. Ne kete ndeshje ka spikatur nje nga...

BASKETBOLL/ Besëlidhja e Afrim Bilalit ‘i jep leksion’ Kamzës së Eni Llazanit

0
Besëlidhja e basketbollit të meshkujve merr edhe fitoren e dytë në kampionat. Lezhjanët vijojnë të tregojnë një formë mjaft të mirë në këtë fillimsezoni, teksa pas suksesit në Kupën e FSHB-së, tashmë koleksionuan edhe fitoren e dytë në kampionat. Skuadra...

BASKETBOLL/ Vllaznia femra e nis me fitore kampionatin. Mund Teutën 66-57 në Durrës

0
Vllaznia ne basketboll per femra e ka nisur me fitore kampionatin e ri. Pasditen e sotme ajo ka triumfuar me rezultatin 66-57 ndaj Teutes ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit "Ramazan Njala" te Durresit. Vajzat e drejtuara nga...

BASKETBOLL/ Vllaznia e pafuqishme ndaj Tiranës, humbet 66-92 ndaj saj

0
Pas fitores se thelle javen e kaluar ndaj Skenderbeut, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte mundur ne ndeshjen e javes se dyte te kampionatit, ate qe ka luajtur pasditen e djeshme ne kryeqytet ndaj Tiranes. Ne fund te 40...

E FUNDIT/ Vllaznia e basketbollit të femrave përforcohet me një amerikane

0
Pas ekipit të meshkujve, edhe ai i basketbollit të femrave të Vllaznisë është përforcuar me një lojtare të huaj. Dhe sërish bëhet fjalë për një amerikane dhe pikërisht Taylor Brooke Dunnris. Sipas informacioneve që "Shkodra Sport" merr nga stafi i...

VIDEO/ Bekteshi: Skënderbeu nuk ishte barometër për ne. Të shohim ndaj Tiranës këtë javë

0
Vllaznia e basketbollit te meshkujve e ka nisur me fitore kampionatin duke fituar me rezultatin e thelle 98-47 ndaj Skenderbeut ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Nje fitore me 51 pike diference te krijon pershtypjen e nje super-ekipi, por...