Trajneri Bilali: Fitore me vlera, por nuk duhet të fluturojmë. Besëlidhja synon titullin

0
Beselidhja ka bere nje paraqitje shume te mire mbremjen e sotme ne finalen e pare te kampionatit duke mundur Tiranen me rezultatin 93-77 ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" te kryeqytetit. Duke folur pas ndeshjes,...

FANTASTIKE/ Besëlidhja fiton finalen e parë ndaj Tiranës 93-77

0
Beselidhja e ka nisur me fitore serine e ndeshjeve finale te kampionatit kombetar te basketbollit duke mundur me rezultatin 76-57 ekipin e Tiranes, ne perballjen e luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" te kryeqytetit. Lezhjanet e...

BASKET/ Besëlidhja-Tirana, nesër nis seria e finaleve. Autobuzë pa limit për tifozët lezhjanë

0
Superliga e basketbollit të meshkujve është gati për serinë e finaleve, takime që do të vendosin edhe fatet e titullit kampion për sezonin 2022-2023. Përballë njëra-tjetrës, siç dihet, do të jenë Besëlidhja dhe Tirana, ndërsa sfida e parë do të...

Bilali: Trofetë e Tiranës nuk na trembin, Besëlidhja synon ta çojë titullin kampion në...

0
Kampionati kombetar i basketbollit per meshkuj po mberrin ne fund dhe tahsme kane mbetur per t'u luajtur vetem finalet. Aty ku Beselidhja e Lezhes dhe Tiranes do te diskutojne çeshtjen e titullit ne pese ndeshje, duke filluar nga e...

Pasha: Besëlidhja pranë suksesit histori, Afrim Bilali trajneri më i mirë në gjithë shqiptarinë

0
Beselidhja mundi dje Kamzen edhe ne gjysmefinalen e dyte dhe eshte kualifikuar per ne ndeshjet finale te kampionatit, ku do te ndeshet me Tiranen, ne garen per titullin kampion. Ne nje prononcim te dhene per mediat, zevendestrajneri i ekipit...

SUKSES/ Basketbollistja e Vllaznisë Bernada Rreshpja, pikëshënuesja më e mirë e kampionatit

0
Me ndeshjet e luajtura pak dite me pare eshte mbyllur faza e dyte e kampionatit kombetar te basketbollit per femra dhe nga neser kater ekipet e renditura ne vendet e para, pikerisht Flamurtari, Tirana, Partizani dhe Vllaznia do te...

HISTORIKE/ Besëlidhja e basketbollit kualifikohet në finale të kampionatit

0
Per basketbollin lezhjan dhe ate shqiptar pasditja e sotme eshte historike. Skuadra e Beselidhjes per here te pare ka siguruar daljen ne finalen e kampionatit, ku do te diskutoje titullin kampion me fituesin e çiftit Tirana- Teuta. Pasditen e sotme...

BASKETBOLL/ Vllaznia e femrave fiton me 52 pikë diferencë ndaj Barletit

0
Vllaznia ne basketboll per femra ka marre nje fitore te thelle ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vajzat e drejtuara nga trajneri Bledar Gjeçaj kane triumfuar me...

BASKETBOLL/ Vllaznia e femrave mundet nga Tirana, por ruan vendin e katërt në renditje

0
Vllaznia e basketbollit te femrave eshte mundur ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te luajtur ne transferte ndaj ekipit te Tiranes. Ne sallen sportive "Fahrije Hoti" vajzat bardheblu kane triumfuar me rezultatin 94-71. Epersia e tyre eshte pare qe...

BASKETBOLL/ Besëlidhja fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Kamzës. Finalja vetëm një hap larg

0
Beselidhja e ka nisur me fitore serine e ndeshjeve gjysmefinale ndaj ekipit te Kamzes. E para eshte luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" dhe eshte fituar nga lezhjanet me rezultatin 96-89. Duhet thene se kjo perballje...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëri- Hungari nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Shqipëri – Hungari është ndeshja e parë e Ligës së Kombeve në futboll për femra, që do të zhvillohet të premten në stadiumin “Loro...

HISTORI