Daniel Lekndreaj rikthim te Vllaznia?

Prej disa ditesh basketbollisti shkodran Daniel Lekndreaj eshte duke u stervitur me ekipin e Vllaznise. Ai eshte çdo dite ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" duke u munduar te kape formen e duhur sportive. Siç dihet, ai pak kohe me...

Trajneri Bekteshi: Kemi largime lojtarësh, por shpresoj që Vllaznia të jetë sërish aty ku...

Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka nisur pergatitjet per sezonin e ri por ne fakt pikepyetjet jane te medha se çfare do te ndodhe me kete skuader. Per momentin duket se situata nuk eshte e mire sepse numri i...

Nikola Simoni, basketbollisti lezhjan që ndihmoi kombëtaren U18 të fitonte medaljet e arit në...

Ekipi kombëtar i basketbollit U18 triumfoi në turneun e zhvilluar në San Marino nga FIBA në datat 24-31 korrik duke u renditur i pari në kategorinë C dhe duke merituar madaljen e arit. Pjesë e ekipit kampion ishte edhe...

Basketbollisti shkodran Veton Gjeçaj jep kontributin e tij në vendin e parë të Shqipëria...

Korriku ka qenë një muaj i nxehtë për basketbollin shqiptar, pasi ishin plot gjashtë ekipe përfaqësuese të grupmoshave të ndryshme, që kanë zbritur në parket për të marrë pjesë në turnetë kontinental. E fundit që ka zbritur në parket ka...

4 basketbolliste të Vllaznisë pjesë e rëndësishme e kombëtares U18 të Shqipërisë

Kombetarja U18 e Shqiperise ne basketboll per te reja po merr pjese ne "FIBA U18 Women's European Championship Div.C 2022" qe po zhvillohet ne Andora dhe paraqitjet e saj kane qene pergjithesisht te mira. Pjese e rendesishme e kesaj kombetareje...

Basketbollisti shkodran Veton Gjeçaj nga më të mirët në fitoren e Shqipërisë ndaj San...

Kombetarja U18 e Shqiperise ne basketboll per te rinj e ka nisur me fitore turneun europian te organizuar nga FIBA. Ne ndeshjen e pare te ketij turneu, ajo ka fituar me rezultatin 79-61 ndaj ekipit te San Marinos. Nje nga...

E FUNDIT/ Robert Shestani lë Vllazninë dhe firmos në Mal të Zi

Vllaznia e basketbollit te meshkujve nuk ia doli ne sezonin e kaluar te shpallej kampion dhe te vendoste yllin ne fanelle, por padyshim qe do te tentoje ta beje kete gje ne sezonin e ri. Por kete gje duhet...

Basketbollistja Anisa Musaja ka një dedikim për trajneren e saj

Ne sport jo gjithçka shkon ashtu si duhet dhe shpeshhere karriera e nje sporti ka uljet dhe ngritjet e veta. E rendesishme eshte te ngrihesh dhe keshtu ne fakt i ka ndodhur edhe basketbollistes se Vllaznise Anisa Musaja. Si rrjedhoje...

Dy pjestare të Vllaznisë, pjesë e kombëtares U20 në eliminatoret e Kampionatit Europian

Kombetarja U20 e basketbollit te femrave te Shqiperise eshte grumbulluar prej disa ditesh per te marre pjese ne ndeshjet e "FIBA Women’s European Championship" Divisioni B te cilat do te zhvillohen nga data 9 deri 17 korrik ne Shkup...

PRONONCIMI/ Ersi Vokrri: Arbitrimin e kam shumë pasion

Për shkodranin Ersi Vokrri, karriera në fushën e arbitrimit të sportit të basketbollit, duket se po ecën në mënyrën më të mirë. Ai po zhvillon sezonin e tretë si gjyqtar basketbolli, duke përfaqësuar në kampionatin shqiptar të basketbollit kolegjiumin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI